Ikon. Szent Pál és Szent Péter. Orosz ikonfestő, Moszkva, 1908-1926 között. Tojástempera, fa, néhol foltos bársony borítással. Aranyozott ezüst (Ag) okláddal, ezüst- és mesterjeggyel jelzett, 84-es kokoshnik ezüstjel (875/1000), kis elszíneződéssel, glóriák is jelzettek, 26,5x22 cm
Ganésa. Nepál, XX. sz. első fele, faragott keményfa. Lótusz trónon ül, feje feletti íven fenevad maszk látható. Bal kezében rizsgombócot tart, jobb kezében pedig letört agyarát, amellyel a monda szerint Vjásza bölcs diktálása nyomán leírta a Mahábháratát. Kopással, m: 64 cm
///
"Az elefántfejű, nagy hasú Ganésa, az akadályok elhárítója, a legnépszerűbb hindu istenség, a költők és kereskedők védnöke, jóindulatú segítségével elhárulnak az alkotó, vállalkozásba kezdő ember előtt tornyosuló akadályok. Szobrát az indiaiak házi istenként őrzik otthonukban."
Bodhisattva Avalokiteshvara. Nepál, 20. sz. eleje, öntött bronz, 11 fejjel és 8 karral. Kezeiben különböző szimbolikus tárgy, többek között lótusz, koszorú, íj, virág, dió. M: 60 cm.
///
"Avalokiteshvara látta minden teremtmény szenvedését, majd megígérte, hogy ha nem tudja teljesen eltüntetni a szenvedést, akkor a feje tíz darabra törhet. Így történt. Az Amitabha Buddha megsajnálta, ezért felhelyezte testére a tíz darabot együtt, tíz különálló fejet alkotva. A saját fejét adta hozzá tizenegyediknek. Ez a fej a szobor tetején helyezkedik el. A dühös fej - felülről a második - jelképezi az együttérzést és a védelmezni akarást."
Antik, 1900-1910 körüli kelengye fadoboz érdekes tartalommal: menyaszonyi fejkötő, baba fejkendő, ruhadíszek, 2 db réz gyűrű, réz kapcsos magyar ny. imakönyv, stb.