Budapest 150

Number of items: 47

1911 A Budapesti Helyiérdekű Vasúak vonalain érvényes helyi árú díjszabás. II.- rész BHÉV egy térképpel. 16 p. + 1 t.
18436.

6 000 HUF
15,92
17,14
1910 Díjszabás a személy- podgyász-, expresszáruk- és kutyák szállítására a Budapesti Helyiérdekű Vasúak vonalain BHÉV egy térképpel. 40 p.
18437.

6 000 HUF
15,92
17,14
Rubinyi Mózes és Szoboszlay Ferenc Budapesti Antológia. Bp., én. Budapesti Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. Félvászon kötésben
18438.

1 400 HUF
3,71
4,00
18439.

2 000 HUF
5,31
5,71
Hanák Péter et al.: Az Andrássy út. Bp., [1994], Terézvárosi Önkormányzat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18440.

2 400 HUF
6,37
6,86
18441.

5 000 HUF
13,26
14,29
Pereházy Károly: A városliget. Diósy Antal akvarelljeivel. Bp., 1978, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
18442.

1 400 HUF
3,71
4,00
Magyarországi népszokások. Összegyüjté Réso Ensel Sándor. Pesten, 1867. Emich. IX, 3 sztl. lev. 351 l. Korabeli kopott félvászon kötésben. Ragasztott borítóval, foltos lapokkal.
18443.

7 000 HUF
18,57
20,00
Némethy Lajos, némethy: Nagyboldogasszonyról nevezett Budapestvári Főtemplom történelme Második bővített munkálat (öt műmelléklettel). Esztergom, 1876. Horák Egyed. 239 + [1] p. + 5 t. (3 lith., 2 acélm., egy műmelléklet hiányzik és az utolsó lap. Kiadói papírkötésben sérült gerinccel
18444.

10 000 HUF
26,53
28,57
Jankovich, Anton: Pesth und Ofen mit ihren Einwohnern, besonders in medicinischer und anthropologischer Hinsicht, dargestellt von Dr. - -. Ofen [Buda], 1838., Gedruckt mit königl. Ung. Universitäts-Schriften, XIV+2+261+14 p. + 2 (kihajtható táblázatok) t. Német nyelven. Egyetlen kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötés, restaurált címlappal, foltos lapokkal. Ritka!    A szerző, Jankovich Antal (1799-1886) József és István nádorok udvari főorvosa volt. Jankovich helyirata, nemcsak mint az első Pest-Budai orvosi helyleírás érdemel figyelmet, hanem azért is, mert valóban minden vonatkozásában értékes adatokat és megállapításokat tartalmaz. Ismerteti a két város települési viszonyait, az egyes városrészek életviszonyait, a lakásügyet, az ivóvízellátást, a művelődési viszonyokat, iskolákat, stb. A kor legelterjedtebb betegségei a szerző szerint: köszvény, vérbaj, tüdősorvadás, aranyér. A gyakoribb gyermekbetegségek: agyvízkór, croup, rachitis, atrophia, vörheny. Leírásából kiderül, hogy Pesten négy, Budán három tisztiorvos volt, akiknek decentralizációját javasolja, a külterületeken lakó szegényebb betegek orvosi ellátásának javítása érdekében.
18445.

24 000 HUF
63,66
68,57
18446.

2 800 HUF
7,43
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF