Klemm, Karl: Typografie. Ein Lehr- und Handbuch. Der grafische Betrieb Wissen und Praxis Band 1. Halle (Saale), 1953, VEB Wilhelm Knapp. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Kónya József: Magyar műalkotások ismertetése gimnáziumok és leánygimnáziumok VIII. osztálya számára. Debrecen, 1945, Debrecen Sz. Kir. Város - Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-Vállalata. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos címlappal, bélyegzéssel.
Horváth Árpád: Camera obscura. A fényképezés és a film története. Bp., 1965, Táncsics. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. Megjelent 3000 példányban.
1994 Kisgrafika / Small graphic forms. 1994, Magyar Grafikusművészek Szövetsége / Association of Hungarian Graphic Artists, ((Vác),Nalors-ny.) Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 600 példányban.
Művészettörténet sorozat 5 kötete (25,28, 32,37-38, 39):
Csemegi József: A gótika művészete III. Itália gótikus művészete és kapcsoltai.;
Eszláry Éva. A quatrocento szobrászata.;
Ybl Ervin: A francia és angol renaissance művészet.;
Czobor Ágnes: Barokk művészet Itáliában.;
Ybl Ervin: Francia és angol művészet a barokk századokban.
Bp.,1958-1961,Gondolat - Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal.
Régi egyházművészet országos kiállítása. Ausstellung alter kirchlicher Kunst. Bp., 1930, Iparművészeti Múzeum,("Pátria"-ny.), 162 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis hiánnyal, de alapvetően jó állapotban.
Hans Georg Koch: István Nádler. Der Bildzyklus "Die Sieben Worte". Stutgart, 2018, Pfarramt der Hospitalkirche und der Evangelischen Kirche in der City Stuttgart. Német nyelven. Színes képekkel, Nádler István műveinek reprodukcióival illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.