Kállai Ernő összegyűjtött írások 8. köt./ Ernő Kállai Gesammelte Werke 8. Band. Mednyánszky László. Cézanne és a XX. század konstruktív művészete. Picasso. Bp., 2003.,Argumentum - MTA Művészettörténeti Kutató Intézet. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Biró Béla: Műalkotások könyve I. köt. A középiskolák III-IV. osztálya számára. Bp., 1933, Szent István-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos előzéklappal, a címlapon bélyegzésekkel.
Schoen Arnold (szerk.): Pest-budai művészeti almanach az 1919 esztendőre. (Ötven képpel) Budapest, [1918.] 130 [6] p. Fűzve, kiadói sérült papírkötésben.
A Szépművészeti Múzeum kincsei. Összeáll.: H. Takács Marianne. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
H. G. Wells : A művészetek fejlődése. Az irodalom, zene s képzőművészetek történetének áttekintése a legrégibb időktől napjainkig. Fordította Kiss Dezső. Százhét illusztrációval. Budapest, é.n., Genius Kiadás. Részben javított félbőr-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Rodin: Beszélgetések a művészetről. Összegyűjt.: Paul Gsell. Ford.: Farkas Zoltán. Pátzay Pál bevezetőjével. Bp., [1943], Franklin-Társulat, 117+(3) p.+ 44 (egészoldalas, fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, belül jó állapotban, ajándékozási bejegyzéssel, ex libris-szel (Vadász György).
K. Csilléry Klára: A magyar nép bútorai. Magyar Népművészet 4. Bp., 1972., Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, enyhén sérült borítóval.