Satura - Compositionen von Buonaventura Genelli - In Umrissen gestochen von H. Merz, H. Schütz und A. Spiess - Mit einem erläuternden Text herausgegeben von Dr. Max Jordan. Lipcse, 1871, Alphons Dürr. 19p+28t. Bonaventura Genelli (1798-1868) olasz származású német festő és rajzoló művei után készült metszetekkel illusztrált harántalakú album. Kiadói illusztrált félvászon kötés, erősen sérült gerin...
Ernst Lemberger: Meisterminiaturen aus fünf Jahrhunderten. Stuttgart, 1911. Deutsche Verlags-Anstalt.36p +75t. 111 p.Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, könyvtest elvált
1914 A Gyűjtő művészeti folyóirat III. évf. 3-4. száma, szerk.: Siklóssy László, kiadja a Szent-György-Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtök Egyesülete. Benne: "Zsámbéki kirándulásaink" (a zsámbéki templomról szóló írás), valamint A Gyűjtő ex libris-száma. Rendkívül gazdag, fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Szeredi Merse Pál - Kaszás Gábor: Berlin - Budapest 1919 - 1933. Képzőművészeti kapcsolatok Berlin és Budapest között. Bp., 2016, Virág Judit Galéria. Rendkívül gazdag kép-, és fotóanyaggal, közte Tihanyi Lajos, Czóbel Béla, Egry József, Kernstok Károly, Perlrott Csaba Vilmos, Nemes Lampérth József, Bokros Birman Dezső, Bernáth Aurél, Ferenczy Béni, Moholy-Nagy László, Bortnyik Sándor, Péri László...
Fajó János: Formáim, színeim, tereim, 1998-2008. Fajó János (1937-2018) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT! H.n., 2008, k.n. 80 p. Megjelent 1000 példányban. Magyar és angol nyelven. Fajó János műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.