Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-II. köt. A II. kötethez hozzákötve, a mező-kovácsházi kísérleti gyümölcstelepen ekkoráig már termésük után is tanulmányozott s valódiakrul fölismert gyümölcsfajokról 1882. Arad, 1877-1882, Réthy Lipót - Gyulai István,6+510+1 p.; 4+517+1+14 p. Első kiadás! Korabeli egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel, és a II. kötet sérült gerinccel és kötéssel.
Tormay Béla: A szarvasmarha és annak tenyésztése. Bp., 1893, Eggenberger-féle könyvkereskedés (Athenaeum-ny.), 3 sztl. lev.+ 183+(7) p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
4 db szakácskönyv / receptfüzet A ,,Háztartás" könyvtára. sorozatból: Teasutemények, Édességek és cukorkák, Hus- és böjti levesek, Sós és édes mártások. Az első kivételével hiányos papírborítóval
Schürger Rezső: A mixer. Coctail és báritalok kézikönyve. II. kiadás.Budapest, 1928. [Pax kiadó és nyomdavállalat]. 28 p.A fedőborító grafikáját Fáy Dezső (1888-1954) grafikusművész rajzolta. Jó állapotban ajándékozási bejegyzéssel RITKA
cca 1860-1940 Receptgyűjtemények, kézzel és géppel írva. Sütemények, kekszek receptjei Excellenciás kuglóftól a Stollwerck cukorkáig. Összesen kb 100 oldalon
Minjonas: Pawahrneezibas mahkfla. [Pavarniecibas maksla. A főzés művészete.] Riga, 1921, Waltera & Rapas, XI+564 p.+VIII t. Lett nyelven. Egészoldalas táblákkal, és fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, 3 kijáró lappal. /
Minjonas: Pawahrneezibas mahkfla. [Pavarniecibas maksla. The art of cooking.] Riga, 1921, Waltera & Rapas, XI+564 p.+VIII t. In Latvian language. Linen-binding, with worn cover, damaged spine, some pages are little bit spotty, 3 pages are coming out.
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1916, Athenaeum, XVI+484 p. Tizenkettedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, pótolt gerinccel, viseltes, kopott borítóval, lapok jó állapotban
Mártonffy Máriusné: A főzés kézikönyve. Bp.,[1927.],Rózsavölgyi, 228 p. Első kiadás. Papírkötés, a borítója hiányzik, a kötés szétvált, egy-két foltos lappal. Ritka!