Anna Jäger: Haustöchterchens Kochschule. Ein Kochbuch mit Wage und Maßgeräten im Puppenmaß für Spiel und Leben. Hrsg. von - -. [Családleány főzőiskola. Szakácskönyv baba méretű mérlegekkel és mérőeszközökkel a játékhoz és az élethez.] Mit Illustrationen von Fritz Reiß und Anna Jäger. Ravensburg, én., Otto Maier, 8+206+2 p. Német nyelven. 3. kiadás. Benne [gyárilag] jegyzeteléshez szánt "üres" lapokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, néhány ceruzás jegyzettel.
Z. Tábori Piroska: Mit mivel tisztítsunk. A tisztogatás kis lexikonja. Boldog Élet Könyvtára. 35. sz. hn., én., Élet és Egészség,(Gyarmati és Bősz-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, szakadt címlappal. + Váncza József: A mi süteményeskönyvünk. Váncza sütőpor receptkönyve. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Szakácskönyvek, receptfüzetek: -
Hajdú Ernőné: Jaj, mit főzzek? Bp.,1941,Officina, 99+5 p. Papírkötés, kopott, sérül borítóval, + F. Nagy Angéla: Ínyencnaptár. Minerva családi könyvek. Bp., 1978. 69 +(2) p. Papírborítóval.
" Egy okos fej csakis Dr. Otker A. vényeit használja a háztartásban!" Dr. Oetker háztartásireceptjei minden család részére. hn., én., nyn., 63 p. Papírkötés, szakadt borítóval, foltos.
1902 Mauthner Ödön: A kert. A kertészet összes ágait magába foglaló szaklap VIII. évf. 2. félév. 13,15-24 számok. Szerk.: - -. Bp.,1902,Athenaeum, VIII+385-415+1,449-771+1 p.+1 (egészoldalas színes litografált képtábla, lebrun vajkörte) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált, közte fametszetű illusztrációkkal, egy szám hiányzik a félévből (14. sz.)
Takáts Ernő: Pár szó a gombákról. Maklári Ernő rajzaival. [Bp.], én,Egészségügyi Minisztérium Egészségügyi Felvilágosítás Osztálya, (Révai-ny.), 19+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzéssel, bélyegzéssel.
Tamás Jenő: Pálinkák. Tamás Ervin fotóival. A szerző és a fotóművész, Tamás Jenő (1932-) és Tamás Ervin (1970-) által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány. Pécs,[2003], Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.