Books: History

Number of items: 215

Kumorovitz Bernát Lajos: A leleszi konvent oklevéladó működése 1569-ig. A szerző, Kumorovitz Bernát Lajos (1900-1992) történész, premontrei szerzetes által DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Bp., 1928, Franklin, 2+30 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, foltos címlappal, a hátsó borító hiányzik, az utolsó 3 lapon lapszéli szakadásokkal, sérülésekkel.
19436.

2 400 HUF
6,37
6,86
Századok és tanulságok I-IV. köt. I. köt.: Hegedűs Géza: A magántulajdon lázadása. Két isten árnyékában.;  II. köt.: Kemény G. Gábor: A népjog krónikása. Csehek és székelyek. Pesti kalmárok.;  III. köt.: Káldy Kristóf: Mátyás az igazságkereső. Kemény G. Gábor: Pártütő tudósok.;  IV. köt.: Kelemen János: Dózsa György. Bp.,(1945.),Anonymus, 1-16,17-32,33-48, 49-64 p. Kiadói papírkötések, szakadt, az egyik borító foltos, egy másik borító kissé foltos.
19437.

2 400 HUF
6,37
6,86
19438.

2 000 HUF
5,31
5,71
R. Kiss István: Radvánszky György eljegyzése br. Petróczy Erzsébettel. Írta és adattárral ellátta: - - -. Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából VI. köt. 1. sz. Bp., 1903, Athenaeum, 68 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, de belül jó állapotban.
19439.

2 800 HUF
7,43
8,00
19440.

1 200 HUF
3,18
3,43
19441.

1 200 HUF
3,18
3,43
Csorba József - Fricz Tamás - Szentpály-Juhász Miklós: Társutasok az őszödi úton. Kormányzás és kommunikáció Magyarországon 2002-2006. Bp., 2008, Kairosz. Kiadói papírkötés.
19442.

1 200 HUF
3,18
3,43
Harmati Miklós: Visszaemlékezések, elbeszélések 1956. H.n., 2016, magánkiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19443.

1 200 HUF
3,18
3,43
Lukinich Imre: Márki Sándor r. tag emlékezete 1853-1925. A MTA elhunyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek. XXIII. köt. 9. szám. Bp., 1941, MTA, 15 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.   Márki Sándor (1853-1925) történetíró, történész, egyetemi tanár.
19444.

1 800 HUF
4,77
5,14
Korpás Zoltán: Spanyol védelmi rendszer Észak-Afrikában V. Károly uralkodása alatt. (DEDIKÁLT). Africana Hungarica - A Magyar Afrika Társaság folyóirata 1998. I. évf. 1. sz. különnyomat. H.n., é.n., ny.n., 53-73 p. Tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19445.

1 800 HUF
4,77
5,14
Gerics József: Legkorábbi gesta-szerkesztéseink keletkezésrendjének problémái. Értekezések a történeti tudományok Köréből. Új sorozat 22. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 600 példányban.
19446.

1 800 HUF
4,77
5,14
Ember Győző: A levéltártörténet módszertanához. Bp., 1969.Különlenyomat 155-176 p. Papírborítóval. DEDIKÁLT.
19447.

1 800 HUF
4,77
5,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF