Books: History

Number of items: 215

19315.

7 000 HUF
18,57
20,00
Taine Hippolit Adolf: A jelenkori Francziaország alakulása. I-III. köt. [5 kötetben teljes]. Ford.: Toldy László. Bp., 1881-1884, MTA, VIII+664 p.; 2 sztl. lev.+ 573+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 629+(3) p. Egységes, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.
19316.

4 200 HUF
11,14
12,00
19317.

5 000 HUF
13,26
14,29
Tóth László: Verancsics Faustus csanádi püspök és emlékíratai V. Pál pápához a magyar katolikus egyház állapotáról. A szerző, Tóth László (1895-1958) történész által tanítványának, Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek, könyvgyűjtőnek, könyvszakértőnek DEDIKÁLT példány. hn., 1933, Szerzői, 59 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19318.

5 000 HUF
13,26
14,29
Beöthy Ákos: A magyar államiság fejlődése, küzdelmei II-III. könyv 599 p. Politikai tanulmány. Bp., é.n, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Korabeli félvászon kötés
19319.

5 000 HUF
13,26
14,29
Jancsó Benedek: A román nemzetiségi törekvések története és jelenlegi állapota. II. kötet Budapest, 1899. Lampel Róbert (Wodianer F. ny.) 800 p. Félvászon kötésben
19320.

5 000 HUF
13,26
14,29
Francesco Nitti 2 műve : Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas, 1 t.+227 p. Első kiadás. Nincs Béke Európában. Bp., 1922 Pallas Kiadói papírkötésben
19321.

5 000 HUF
13,26
14,29
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1. jelzetű kódex facsimile kiadás. Kiadói egészbőr kötésben, réz veretekkel
19322.

4 600 HUF
12,20
13,14
13
Országgyűlési emlékkönyv 1866. V. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 257-320 p. + 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel, közte Jókai Mórral. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, szétvált kötéssel, foltos, kijáró táblákkal, közte sérült.
19323.

4 200 HUF
11,14
12,00
Országgyűlési emlékkönyv 1867. IX. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, 521-584 p. + 9 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, a hátsó borító sérült, hiányos, foltos, a táblák egy része kijár (5 db), szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel, hiányokkal, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
19324.

4 200 HUF
11,14
12,00
Országgyűlési emlékkönyv 1866. VI. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 321-384 p. + 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, foltos borítóval és lapokkal, az utolsó lapokon gyűrődésnyommal, kijáró táblákkal, közte sérült.
19325.

4 200 HUF
11,14
12,00
Országgyűlési emlékkönyv 1866. VII. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 387-448 p.+ 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, a táblák kijárnak, közte 2 sérülttel.
19326.

4 200 HUF
11,14
12,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF