Books: History

Number of items: 215

Cantu Caesar: Világtörténelem. X. köt. Bp., 1864, Szent-István-Társulat,(Eger, Érseki Lyceum-ny.), 2+III+1+434 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel, a gerincen címkével.
19339.

4 000 HUF
10,61
11,43
Villani Lajos, báró: Machiavelli és a nemzeti politika.  A szerző, Villani Lajos (1889-1948) diplomata, író, a külügyminisztérium kulturális ügyosztályának vezetője (1891-1948) által Prahács Margit (1893-1974) zenetörténész, zeneesztéta részére DEDIKÁLT példány. Külügyi Könyvtár I. Bp., 1939., Magyar Külügyi Társaság, 1 t. +46 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
19340.

4 000 HUF
10,61
11,43
19341.

4 800 HUF
12,73
13,71
Szabó István: Tanulmányok a magyar parasztság történetéből. Teleki Pál Tudományos Intézet II. Bp., 1948, Teleki Pál Tudományos Intézet. Kiadói papírkötés, szakadozott, foltos kiadói papír védőborítóban, de belül jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
19342.

4 000 HUF
10,61
11,43
Haas Zsigmond: Turgot. I. rész: Turgot élete. Losonc,1910,Kármán Zsigmond, 135+1 p. Kiadói papírkötés.   Anne Robert Jacques Turgot, LAulne bárója (1727-1781) francia államférfi és közgazdász, XVI. Lajos francia király minisztere.
19343.

Haas Zsigmond: Turgot. I. rész: Turgot élete. Losonc,1910,Kármán Zsigmond, 135+1 p. Kiadói papírkötés. Anne Robert Jacques Turgot, L'Aulne bárója (1727-1781) francia államférfi és közgazdász, XVI. Lajos francia király minisztere.

4 000 HUF
10,61
11,43
Járomi József: Vihar a városban. A forradalom és szabadságharc napjai Jászberényben 1956-ban. Jászberény, 1995, Politikai Foglyok Országos Szövetsége - 56-os Szövetség Jászsági Szervezete. Fekete-fehér illusztrációkkal, rajtuk korabeli dokumentumok fakszimiléivel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.   A Jászberényi 56-os Szövetség Szervezete, Czigány István elnök autográf ajándékozási soraival, Dr. Orosz István úrnak az 1956-os forradalom és szabadságharc jeles alakjának, őszinte nagyrabecsüléssel és tisztelettel. Jászberény, 1998. júni. 6.
19344.

Járomi József: Vihar a városban. A forradalom és szabadságharc napjai Jászberényben 1956-ban. Jászberény, 1995, Politikai Foglyok Országos Szövetsége - '56-os Szövetség Jászsági Szervezete. Fekete-fehér illusztrációkkal, rajtuk korabeli dokumentumok fakszimiléivel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A Jászberényi 56-os Szövetség Szervezete, Czigány István elnök autográf ajándékozási soraival, "Dr. Orosz István úrnak az 1956-os forradalom és szabadságharc jeles alakjának, őszinte nagyrabecsüléssel és tisztelettel. Jászberény, 1998. júni. 6."

4 000 HUF
10,61
11,43
A magyar korona országainak 1894. évi árúforgalma. Magyar Statisztikai Közlemények Új folyam. X. köt. Bp., 1895, Athenaeum,4+54+149 p. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen címkenyomokkal, a címlapon és elülső szennylapon bejegyzéssel, kopott, foltos borítóval.
19345.

3 400 HUF
9,02
9,71
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., [1912], Pesti Napló (Hornyánszky-ny.), 160 p + 12 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19346.

3 000 HUF
7,96
8,57
Paulsen Péter: Magyarországi viking leletek az észak- és nyugateurópai kultúrtörténet megvilágitásában. Archaeologia Hungarica XII. Bp., 1933, Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Osztálya (Karcag, Kertész József-ny.), 58+(4) p.+ XIV (fekete-fehér fotók) t. Magyar és német nyelven. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
19347.

3 000 HUF
7,96
8,57
19348.

3 600 HUF
9,55
10,29
Dr. Thim József: A magyarországi 1848-49-iki szerb fölkelés története. I. köt. Írta és kiadta: - - . Magyarország újabbkori történetének forrásai. Iratok a nemzetiségi kérdés történetéhez. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat,VI + 521 + (2) p.Kiadói papírkötésben
19349.

3 000 HUF
7,96
8,57
16
Hrenkó Pál: Térképészettörténeti kutatásunk helyzetképe. (Az 1981. szept. 30-i előadás kibővített anyag.) A szerző, Hrenkó Pál (1928-2001) térképész alezredes által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek, könyvgyűjtőnek, könyvszakértőnek DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1982., Magyar Tájékozódási Futó Szövetség - TIT Természettudományi Stúdió Térképbarátok Köre, 42 p. Kiadói papírkötés.
19350.

3 000 HUF
7,96
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF