Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, kissé sérült papírborítóval
Jakob Bleyer: Ein Leben für das Ungarndeutschtum (1874-1933). / Egy életmű a magyarországi németekért (1874-1933). Bp., 1994, St. Gerhards-Werk Ungarn. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Kollányi Ferencz: Regesták
A római és parmai levéltárakból Bp., 1905. Ny. Athenaeum. 68 l. Kiadói, egészvászon kötésben. Egészvászon kötésben, a borítón kopással
A második magyarországi ősnyomda egyik nyomtatványa. Laudivius Zacchia: Vita beati Hieronymi 1478/1479. Hasonmás. Soltész Zoltánné bevezető tanulmányával. "Studium" - A Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-Grafikai Tanszékének kiadványai. Szerk.: Haiman György. (Bp., 1975), Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-Grafikai Tanszéke - Zrínyi Nyomda. Számozott (172./500) példány! Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Wenzel Gusztáv: Magyar diplomáciai emlékek az Anjou-korból. Szerk.: - -. Monumenta Hungariae Historica. Magyar történelmi emlékek IV. Diplomacziai emlékek. I. Bp., 1874, MTA, (Athenaeum-ny.),XXX+423 p. Nagyrészt latin, kisebb részben magyar nyelven. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel.
A hírszerzés és kémkedés története III. kötet. Vitéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n., Franklin. Javított, pótolt gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal.
1918 La Romani. Desavarsirea unitatii national - statale a poporului roman. Bukarest, 1983. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.