Szűcs Miklós naplója 1839-1849. Sajtó alá rendezte és a tanulmányt írta: Kilián István. Miskolc, 1981, Miskolci Városi Könyvtár - Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötés.
Fehér könyv - A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. .Bp., 1947. Magyar Tájékoztatásügyi Minisztérium. 153p. Kiadói papírkötés, foltokkal
Széchenyi tanításai. Összeállította Fekete József, Váradi József. Bp., 1926, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben. Ajándékozási sorokkal.
Halasy-Nagy József: Magyar önismeret. Politikai olvasókönyv önmagukat kereső magyarok számára. Összeáll.: - - . Bp., [1939], Franklin-Társulat, 169+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Az Athenaeum Kézikönyvtára 2 kötete: Wilkins A. S.: Római régiségek. Bp., 1892. Athenaeum. Harmadik kiadás. + John Addington Symonds, Adolfo Bartoli: Az olasz nép és irodalom története. Bp., 1892. Athenaeum. Második kiadás. Kiadói kopottas, foltos egészvászon-kötésben.
Kovács I. Gábor: Kis magyar kalendáriumtörténet 1880-ig. A magyar kalendáriumok történeti és művelődésszociológiai vizsgálata. Bp., 1989. Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben.