Táncsics Mihály 1799-1884. Ajánló bibliográfia. Összeáll.: Győri László, Illés Ilona. Tatabánya, 1974., József Attila Megyei Könyvtár, 37+3 p. Kiadói papírkötés, ceruzás bejelölésekkel.
Legujabb és legteljesebb magyar köszöntő. Újévi, születésnapi, névnapi iskola-vizsgálati más alkalmi üdvözletek versekben és levelekben szülékhez, nagyszülékhez, keresztszülékhez, gyámokhoz, pártfogókhoz, jótevőkhöz, tanítókhoz, rokonokhoz...stb. a magyar ifjuság számára. Függelék: válogatott franczia és német köszöntések. Bp., 1875, Franklin, 222 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, három kijáró lappal (31/32., 39/40,41/42.), laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
Heinrich, Gustav: Deutsche Verslehre, zunächst für höhere Lehranstalten von - - . Bp., 1878, Franklin-Társulat, VIII+144 p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kosztolányi Dezső: Az élő költő. Szemelvények műveiből, életrajza, méltatása. (Bp.), 1936, Kosztolányi Dezső Emlékbizottság (Révai-ny.), 45+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült lapszélekkel.
Szász Károly Emlékbeszéd Lewes Henrik György külső tag fölött. Bp., 1881, MTA, bélyegzésekkel, 19+1 p.
George Henry Lewes (1817-1878) angol filozófiai író.
Révész Imre: Gyászbeszéd néhai Farkas Ferencz debreceni kereskedelmi és iparkamarai elnök, váltó törvényszéki kereskedelmi tanácsos, zenedei elnök, több egylet választmányi tagja s az első magyar általános biztosító társulat főügynöke felett. Debrecen, 1864. Város Könyvnyomdájában, szakadt, foltos, 13 p.
Bodor Pál: Szélmalomjáték. Tallózás régi és újabb feljegyzések között. (DEDIKÁLT). Bukarest, 1983, Kriterion. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. A szerző, Bodor Pál (1930-2017) költő, közíró, műfordító által DEDIKÁLT példány (Dr. Szele Lajosnak).