Szkárosi Endre: Mi az, hogy avantgárd. Írások az avantgárd hagyománytörténetéből. Underground expanzió 1. Bp., 2006., Magyar Műhely. Kiadói papírkötés.
Kovács Béla László: Schweitzerek. Albert Schweitzer - Jean-Paul Sartre. Párhuzamos életpályák. Bp., 2015, Kairosz. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Paládi-Kovács Attila: Fényes Elek. A múlt magyar tudósai. Bp.,(1976),Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Csokalyi Fényes Elek (1807-1876) statisztikus, közgazdasági statisztikai és földrajzi író, a honismereti szemlélet és munkálkodás hazai megteremtője, a magyarországi közgazdasági statisztika első jelentős képviselője.
Orbók Attila: Páris élete. Bp., 1927., Stádium, 245 p.
A borító Byssz Róbert, a fejléceket Pérely Imre munkája. A többi illusztráció Dobay Székely Andor, Rónay Kázmér, Vaszary Gábor és Vértes Marcell munkái. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott borítóval, a borító egyik sarkán apró hiánnyal, a gerincen kis sérüléssel.