https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 338

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Móricz Zsigmond: Hét krajczár. Elbeszélések. Hatodik kiadás. Bp.,[1921.],Légrády, 8+269+3 p.  Hozzákötve: Bródy Sándor: A felboncolt szív. Elmélkedések. Bp., (1914), Athenaeum, 28+4 p. Első kiadás. [Modern Könyvtár.];  Hozzákötve: Kosztolányi Dezső: Béla, a buta. - - új elbeszélései. [Modern Könyvtár.] Bp., 1920,Athenaeum, 84+4 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
20444.

Móricz Zsigmond: Hét krajczár. Elbeszélések. Hatodik kiadás. Bp.,[1921.],Légrády, 8+269+3 p. Hozzákötve: Bródy Sándor: A felboncolt szív. Elmélkedések. Bp., (1914), Athenaeum, 28+4 p. Első kiadás. [Modern Könyvtár.]; Hozzákötve: Kosztolányi Dezső: Béla, a buta. - - új elbeszélései. [Modern Könyvtár.] Bp., 1920,Athenaeum, 84+4 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,22
EUR
,
22,86
USD
Number of bids:
0
Imman. Io. Gerh. Schelleri (Scheller, Immanuel Johann Gerhard): Praecepta Stili Bene Latini In Primis Ciceroniani, Seu Eloquentiae Romanae. 2. kötet. Lipcse, 1784, Caspar Fritsch. 2. bővített és javított kiadás. Latin nyelven. Későbbi kartonált papírkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, laza kötéssel, elülső kötéstábla belsején feljegyzésekkel, hiányzó előzéklappal, néhány kevés lap kissé foltos, egy lap kijár. Csak a 2. kötet!
20445.

Imman. Io. Gerh. Schelleri (Scheller, Immanuel Johann Gerhard): Praecepta Stili Bene Latini In Primis Ciceroniani, Seu Eloquentiae Romanae. 2. kötet. Lipcse, 1784, Caspar Fritsch. 2. bővített és javított kiadás. Latin nyelven. Későbbi kartonált papírkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, laza kötéssel, elülső kötéstábla belsején feljegyzésekkel, hiányzó előzéklappal, néhány kevés lap kissé foltos, egy lap kijár. Csak a 2. kötet!

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Sütő András: Sikaszói fenyőforgácsok. Cikkek, naplójegyzetek. A szerző, Sütő András (1927-2006) író által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1987,Ifjúsági. Kiadói papírkötés.
20446.

Sütő András: Sikaszói fenyőforgácsok. Cikkek, naplójegyzetek. A szerző, Sütő András (1927-2006) író által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1987,Ifjúsági. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Jókai Anna: Ne féljetek. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő által DEDIKÁLT példány.
20447.

Jókai Anna: Ne féljetek. (DEDIKÁLT). Bp., 1998, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő által DEDIKÁLT példány.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Michel Gyarmathy: Volt egyszer, hol nem volt... Paris, 1975., nyn., 79 p. Kiadói papírkötés.  A szerző, Gyarmathy Mihály (Michel Gyarmathy, 1908-1996) rendező, jelmez- és díszlettervező, a párizsi Folies Bergere művészeti igazgatója által DEDIKÁLT példány. Az eredeti borítékkal!
20448.

Michel Gyarmathy: Volt egyszer, hol nem volt... Paris, 1975., nyn., 79 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Gyarmathy Mihály (Michel Gyarmathy, 1908-1996) rendező, jelmez- és díszlettervező, a párizsi "Folies Bergere" művészeti igazgatója által DEDIKÁLT példány. Az eredeti borítékkal!

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Chateaubriand: Atala. ford: Csiky Kálmán. Bp., 1876. Franklin. Korabeli egészvászon kötésben Pósa Lajos? ajándékozási soraival
20449.

Chateaubriand: Atala. ford: Csiky Kálmán. Bp., 1876. Franklin. Korabeli egészvászon kötésben Pósa Lajos? ajándékozási soraival

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
15,92
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
2
Móricz Zsigmond művei sorozat, 15 kötet: Az asszony beleszól.; Kerek Ferkó.; A fáklya.; Forró mezők.; Esőleső társaság.; Hét krajcár.; Az Isten háta mögött.; Pillangó.; Nem élhetek muzsikaszó nélkül.; Magyarok.; Szegény emberek.; Kivilágos kivirradtig.; A galamb papné.; A tűznek nem szabad kialudni.; Légy jó mindhalálig. Bp., 1939, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, vegyes, nagyrészt jó állapotban, hártyapapír védőborítókkal (részben sérültek, egy kötetről hiányzik).
20450.

Móricz Zsigmond művei sorozat, 15 kötet: Az asszony beleszól.; Kerek Ferkó.; A fáklya.; Forró mezők.; Esőleső társaság.; Hét krajcár.; Az Isten háta mögött.; Pillangó.; Nem élhetek muzsikaszó nélkül.; Magyarok.; Szegény emberek.; Kivilágos kivirradtig.; A galamb papné.; A tűznek nem szabad kialudni.; Légy jó mindhalálig. Bp., 1939, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, vegyes, nagyrészt jó állapotban, hártyapapír védőborítókkal (részben sérültek, egy kötetről hiányzik).

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
3
Serényi Gusztáv: Repülőgépen a Föld körül. Honti Nándor eredeti rajzaival. Bp., 1912, Athenaeum, 310 p.+ 10 t. Első kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20451.

Serényi Gusztáv: Repülőgépen a Föld körül. Honti Nándor eredeti rajzaival. Bp., 1912, Athenaeum, 310 p.+ 10 t. Első kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,73
EUR
,
13,71
USD
Number of bids:
0
3 db könyv: Vörösmarty Mihály összes költői művei.; Babits Mihály összes művei.; Arany János összes költői művei. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 1007 p.; 1152 p.; 1768 p. Kiadói félvászon-kötés/egészvászon-kötés, változó állapotban, az egyik kötet sérült gerinccel.
20452.

3 db könyv: Vörösmarty Mihály összes költői művei.; Babits Mihály összes művei.; Arany János összes költői művei. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 1007 p.; 1152 p.; 1768 p. Kiadói félvászon-kötés/egészvászon-kötés, változó állapotban, az egyik kötet sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
15,92
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Marcus Tullius Cicero: M. Tullii Ciceronies Orationes Selectae. Opera, et studio Chrisotphori Wahl, . Tomus Secundus. Tyrnaviae, 1775-1756, Typ. Tyrnaviensibus-Typ. Regiae Universitatis, ; 444+10 p. Fűzve, borítók nélkül., címlapon és az utolsó levélen kisebb sérülésekkel
20453.

Marcus Tullius Cicero: M. Tullii Ciceronies Orationes Selectae. Opera, et studio Chrisotphori Wahl, . Tomus Secundus. Tyrnaviae, 1775-1756, Typ. Tyrnaviensibus-Typ. Regiae Universitatis, ; 444+10 p. Fűzve, borítók nélkül., címlapon és az utolsó levélen kisebb sérülésekkel

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
15,92
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Vegyes irodalomtörténettel kapcsolatos különlenyomat, 20 db. Közte  Weger Imre Regiomontanus és a népnaptárak (1937)), Hanskarl Erzsébet: Budapest irodalmi élet kialakulása. 1686-1780.(1928); Medvei Emma Margit: Budapest a magyar szépprózairodalomban (1937), Horányi Károly: Schrőer Gyula Károly 1825-1900, Kozocsa Sándor tudományos munkássága (Dedikált, számozott, Csapodi Csaba: A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának ősnyomtatvány-gyűjteménye, Kelényi B. Ottó: Budai impresszumos nyomtatványok 1688-1708, Bartos Imre: A haza latinnyelvű irodalom Bessenyei és Kazinczy korában. (1932.), Lakó György: Magyarok és svédek. Az Irodalomtörténet Füzetei 24. ... stb. Valamint más izgalmas tanulmányokkal. Változó állapotban.
20454.

Vegyes irodalomtörténettel kapcsolatos különlenyomat, 20 db. Közte Weger Imre Regiomontanus és a népnaptárak (1937)), Hanskarl Erzsébet: Budapest irodalmi élet kialakulása. 1686-1780.(1928); Medvei Emma Margit: Budapest a magyar szépprózairodalomban (1937), Horányi Károly: Schrőer Gyula Károly 1825-1900, Kozocsa Sándor tudományos munkássága (Dedikált, számozott, Csapodi Csaba: A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának ősnyomtatvány-gyűjteménye, Kelényi B. Ottó: Budai impresszumos nyomtatványok 1688-1708, Bartos Imre: A haza latinnyelvű irodalom Bessenyei és Kazinczy korában. (1932.), Lakó György: "Magyarok és svédek." Az Irodalomtörténet Füzetei 24. ... stb. Valamint más izgalmas tanulmányokkal. Változó állapotban.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
15,92
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
1
A tigris intelme. Koreai elbeszélések. Válogatta: Osváth Gábor. 2006, Bp., Terebess, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
20455.

A tigris intelme. Koreai elbeszélések. Válogatta: Osváth Gábor. 2006, Bp., Terebess, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,26
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment