Books: Travelling, Local History

Number of items: 191

Juhász László: Bécs magyar emlékei. Bécs, 1977, szerzői kiadás. Második, emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől részben elváló borítóval.
19122.

1 200 HUF
3,18
3,43
A Szilágyi István-kör évkönyve. III. kötet. 1906. évről. Máramarossziget,1906, Sichermann Mór, 132 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.   A Szilágyi István-Kör Máramarosszigeten alakult meg és a nemzeti irodalom ápolását, terjesztését tűzte ki célul.
19123.

A "Szilágyi István-kör" évkönyve. III. kötet. 1906. évről. Máramarossziget,1906, Sichermann Mór, 132 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. A "Szilágyi István-Kör" Máramarosszigeten alakult meg és a nemzeti irodalom ápolását, terjesztését tűzte ki célul.

1 600 HUF
4,24
4,57
19124.

1 800 HUF
4,77
5,14
19125.

1 800 HUF
4,77
5,14
Bendefy László: Johannes Ungarus, XIII. századi magyar világjáró. Különlenyomat a a Földrajzi Közlemények LXX. kötet, 1942. évi 4. számából. 206-213p. Kissé foltos .
19126.

1 800 HUF
4,77
5,14
11
19127.

1 600 HUF
4,24
4,57
19128.

1 200 HUF
3,18
3,43
P. Gegő Elek: A moldvai magyar telepekről. Bp., 1987, ÁKV. Reprint kiadás. Kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés.
19129.

1 400 HUF
3,71
4,00
Gyócsi László: Dalt süvítenek a hegyek. (Útirajz.) A szerző, Gyócsi László által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2007, Szerzői. Kiadói papírkötés.
19130.

1 800 HUF
4,77
5,14
Bangha Béla: Dél keresztje alatt. Feljegyzések egy délamerikai missiós körútról. Bp., 1934, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Fekete fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés jó állapotban, hozzá javított kasírozott, sérült papír védőborítóval
19131.

1 600 HUF
4,24
4,57
Kiszely Gyula: A Diósgyőri Magyar Állami Vas- és Acélgyár története. Tanulmányok Diósgyőr történetéhez 1. Miskolc, 1997, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Miskolci Egyetem Történelem Segédtudományai Tanszék. Kiadói papírkötés.
19132.

1 600 HUF
4,24
4,57
19133.

1 200 HUF
3,18
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF