Bátorfi Lajos: Adatok Zalamegye történetéhez I. köt. II-III.,IV (hiányos),V-VI. füzet +II-IV. köt. Szerk. s kiadja - - a "Zalai Közlöny" szerkesztője. Nagy-Kanizsán, 1876-1877., Wajdits József, 2+67-224+231-382+2 p.; 381+3 p.;384+3 p.381+3 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomásos egészvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az I. kötet hiányos az I. kötet I. füzete hiányz...
Karcsú Antal Arzén: Vácz város története I-IX. köt. [4 kötetben.] hn., [2018], nyn. Az 1880-1888-as kiadás reprint kiadás! Kiadói kartonált papírkötések.
Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka! A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional...
Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. Ortutay Gyula előszavával. Összeáll.: Genthon István. Magyarország Műemléki Topográfiája I. kötet. 1. rész. (Unicus!) Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága (Egyetemi Nyomda), VII+(1)+387+(5) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel, részben kissé fakó borító...