Books: Travelling, Local History

Number of items: 191

Kitelepítettek és hazatérők. (A dunabogdányi svábok kálváriája.) Emlékkönyv a dunabogdányi svábok kitelepítésének 50. évfordulójára. Dunabogdány, 1947. Szerk. és a riportokat készítette Bonifert Mária. Dunabogdány, én., Dubabogdányi Polgármesteri Hivatal. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19024.

2 000 HUF
5,31
5,71
Bánáti Miklós: Ujabb adalékok Császártöltés történetéhez. Császártöltés, 1981, Császártöltés Községi Tanács. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 1200 példányban.
19025.

3 200 HUF
8,49
9,14
A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1904/5. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1905, Pátria, 164+4 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borítóval.   A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.
19026.

A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1904/5. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1905, "Pátria", 164+4 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borítóval. A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.

2 000 HUF
5,31
5,71
A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1905/6. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1906, Pátria, 153+3 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, a borítón apró szakadással, a gerincen hiánnyal.   A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.
19027.

A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1905/6. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1906, "Pátria", 153+3 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, a borítón apró szakadással, a gerincen hiánnyal. A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.

2 000 HUF
5,31
5,71
A Duna. H.n., é.n., Magyar Királyi Folyam - és Tengerhajózási Részvénytársaság. Kiadói papírkötésben, térképpel, sérült borító, kopottas állapotban.
19028.

2 000 HUF
5,31
5,71
A Duna Passautól a Fekete tengerig. Bp., 1917, Első Cs. és Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
19029.

2 000 HUF
5,31
5,71
Mózes Imre: Borsodmegye földrajza. Vezérkönyv a népiskolák III-ik osztálya számára. Miskolcz, 1922, Ferenczi B., 39 p. Hetedik kiadás. Papírkötésben.
19030.

1 800 HUF
4,77
5,14
Üdvözlet nagy tisztelendő s tudós Kutserik Sándor kegyesrendi áldozás, főgymnasiumi rendes tanárnak, a hazai tanügy és nevelés bajnokának félszázados jubileuma alkalmával 1878. évi június hó 30-án a Kecskeméti M. Kir. Állami Főreáltanoda tanár-kara részéről. Kecskemét, 1878, Tóth László, 15 p. Kiadói papírkötés, a borítón bélyegzésekkel.  Ma: kecskeméti Katona József Gimnázium.   Kucserik/Kutserik Sándor (1804-1895) piarista áldozópap és igazgató-tanár.
19031.

2 000 HUF
5,31
5,71
19032.

8 000 HUF
21,22
22,86
19033.

6 000 HUF
15,92
17,14
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VI. kötet: Karinthia és Krajna. Bp., 1891, M. Kir. Államnyomda, X+512 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kis kopással a gerincen, néhány foltos lappal
19034.

5 000 HUF
13,26
14,29
Bánhidi Antal (1902-1994): A gerle 13 útja. - - útinaplója. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerince kopott
19035.

4 000 HUF
10,61
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF