[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,(1925), Franklin, 1 (címkép, Sven Hedin) t.+231+1 p.+1 (kihajtható térkép) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, ex libris-szel.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopással.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos, egyébként jó állapotban. + Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,Franklin. Fekete-fehér képekkel illusztrált, kihajtható térkép melléklettel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopással.
Kelemen Andor: Tut-Ankh-Amen földjén. Utirajzok Egyiptomból. Bp.,(1927.) Szent István Társulat 1 (térkép) t.+ 215 p.+ 15 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlap utáni hét lap meglazult, egy lap hiányzik és egy lap kijár.
vitéz Tárczay Felicides Román (1888-1965) a szálasi kormány későbbi államtitkárának ajándékozási soraival, dátumozva (1935. V. 28.)
Tolna vármegye adattára. 1937. Szerk.: Zsadányi Oszkár. A történeti részt írta: papi Kozma Béla. Benne: Tolna vármegye és Szekszárd megyei város címtára. (Alsódunántúli címtár.) Pécs, 1937, Haladás-ny., 266+2+81+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Geschichte der evangelischen Kirchengemeinde A.B. zu Pozsony-Pressburg, Theil II (German Edition) Pozsony-Pressburg, 1906 Evangelische Kircheng. 370 p. Szétvált fűzéssel, papírborítóval, sérült gerinccel.
Györffy István, Dr.: Dél-Bihar népesedési és nemzetiségi viszonyai negyedfélszáz év óta.
Különlenyomat a ,,Földrajzi Közlemények" 1915. évfolyam XLIII. kötet 6-7. füzetéből. Budapest, 1915. Fritz Ármin. [2] + 37 p. + táblázat nélkül . Fűzve, javított kiadói papírkötésben, ceruzás aláhúzásokkal
Bertarelli, L. V.: Süditalien. Neapel, Sizilien und Sardinien. Griebens Reiseführer Band 203. Berlin-Milano, 1927, Grieben-Verlag - Touring Club Italiano. Számos kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.