Books: Travelling, Local History

Number of items: 191

Tokaj városkép és műemléki vizsgálata. Kézirat gyanánt. Bp., 1951., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+3+1+2+7+1+6+3+1+6+4 p. Kiadói papírkötés. + Dr. Hoffer András: Tokaj. DEDIKÁLT! hn.,én., nyn.,8 p.
19074.

2 800 HUF
7,25
8,00

1974 Komárom Megyei Honismereti Füzetek 1974. 1. szám. [Tatabánya,] 1974., Komárom megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 750 példányban.
19075.

2 000 HUF
5,18
5,71

Dr. Boros Edit: Beszélő nevek a Káli-medencében. Helytörténeti Füzetek 1. Veszprém, 1986, Eötvös Károly Megyei Könyvtár, 15+(1) p. Kiadói papírkötés. Megjelent 70 példányban.
19076.

2 000 HUF
5,18
5,71

3 darab Erdélyről szóló könyv, 2 darab útikönyv + Szeretőm, földem, Erdély. Jó állapotban
19077.

1 800 HUF
4,66
5,14

Séta bölcsőhelyem körül. Erdélyi képeskönyv. Szerk.: Kovács László. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól. Benne Asztalos István, Kacsó Sándor, Karácsony Benő, Kemény János, Kós Károly Kovács László, Maksay Albert, Molter Károly, Reményik Sándor, Tamási Áron, Tompa László, Wass Albert írásaival. Bp.,(1940),Révai, 198+17 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, vaknyomásos, kartonált papírkötésben, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
19078.

Séta bölcsőhelyem körül. Erdélyi képeskönyv. Szerk.: Kovács László. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól. Benne Asztalos István, Kacsó Sándor, Karácsony Benő, Kemény János, Kós Károly Kovács László, Maksay Albert, Molter Károly, Reményik Sándor, Tamási Áron, Tompa László, Wass Albert írásaival. Bp.,(1940),Révai, 198+17 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált...

2 400 HUF
6,22
6,86

Dr. Rell Lajos: A Békéscsabai Múzeum. Története, épületének és gyűjteményének leírása. 1914, Békéscsaba, Békéscsabai Múzeum-Egyesület, kiadó sérült papírkötés, széteső állapotban.
19079.

1 400 HUF
3,63
4,00

Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. Gárdonyi Albert (1874-1946) főlevéltáros, történész, 1914 és 1935 között a Fővárosi Levéltár vezetőjének ajándékozási soraival lánya, Csapodiné Gárdonyi Klára (1911-1993) irodalomtörténész részére. Bp., 1935, MTA. Kiadói papírkötésben, sérült és hiányos gerinccel, széteső állapotban, több lapon ceruzás jegyzetekkel.
19080.

2 000 HUF
5,18
5,71

Jakó Zsigmond-Juhász István: Nagyenyedi diákok. 1662-1848. Az egyik szerző, Jakó Zsigmond (1916-2008) történész által DEDIKÁLT! Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói papírkötés. Benne könyvjelzővel, fülszöveggel a könyvről.
19081.

2 400 HUF
6,22
6,86

cca 1940 Székely Géza: Csík vármegye. Csíkszereda,én., Csíkvármegyei Idegenforgalmi Bizottság, 14 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal. Idegenforgalmi prospektus. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a füzet részben elvált a borítótól.
19082.

2 800 HUF
7,25
8,00

1933 Fördös László: Mária Terézia urbariuma és Kecskemét. Különlenyomat. Kecskemét, 1933, Petőfi-ny., borító nélkül, 20 p. Ritka! + 1957 Papp Ivánné: Adalékok az alföldi olvasókörök és népkönyvtárak történetéhez 1890-1914, különlenyomat, 283-300 p.
19083.

2 000 HUF
5,18
5,71

Dr. Wick Béla: A kassai Immaculata-szobor története. Kassa, 1928, "Szent Erzsébet"-ny., 1 t.+ 45+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
19084.

2 000 HUF
5,18
5,71

1941 A Földgömb, a Magyar Földrajzi Társaság folyóirata, XII. évf. 1-8. és 10-12. sz. (Egy szám híján teljes évfolyam, a szeptemberi hiányzik). Bp., 1941, Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal, érdekes írásokkal. Egybekötve, félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, az első szám címlapja kissé sérült.
19085.

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF