Frohner Román, Dr.: A Budapest környéki alacsonyabb hőfokú hévvizek radioaktivitásáról.
Budapest, 1912. Hornyánszky Viktor. 32 p. + 1 nagyméretű, kihajtható színes melléklet. Dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben. DEDIKÁLT példány!
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bér Dezső, Garai Ákos, Homicskó Athanáz és Mühlbeck Károly rajzaival. Erdélyi [Mór] fényképeivel. Bp., 1912, Pallas, 446+1 p. +32 t. Harmadik kiadás. Szövegközi illusztrációkkal, oldalszámozáson kívül egészoldalas képekkel. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két bejelöléssel, néhány kissé foltos lappal.
cca 1910-1930 Bp. VIII., Mária Terézia-téri iskola (ma Horváth Mihály tér, Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium), nyomat, falra akasztható keretben, 13,5x9 cm
Móricz Miklós: Budapest társadalomrajza. Statisztikai Közlemények. Szerk.: Dr. Illyésfalvi Lajos. 64. kötet, 2. sz. Bp., é.n., Budapest Székesfőv. Házinyomda. 71 p. Kiadói egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
cca 1985 Halle - Budapest - Halle. Bericht einer Reise 11 p. + 12 t (fekete-fehér fotók). Német nyelvű utinapló, egy NDK-ból Magyarországra érkező nyomdász csoport benyomásai Budapestről és az országról: Látogatás a Szikra-nyomdában, az Esti Hírlap nyomdájában, szentendrei és balatoni kirándulás stb. 12 fotóval az utazásról, több Budapestről, egy a Balatonról, néhány beazonosítandó helyszínről. Fotók méretei: 7x12 cm. Feltételezhetően egy csak az utazás részvevőinek és talán a magyar házigazdáknak készített összeállítás. Egészvászon kötés, borítón apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban.
Némethy Károly:
Városközi diplomácia és Budapest székesfőváros a külfölddel való érintkezésben. Kővágó József polgármester előszavával. Írta és összeállította: Némethy Károly.
Budapest, 1947. (Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete - Budapest székesfőváros háziny.) (XIII + [3] + 167 + [1] p. Egyetlen kiadás.
A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés: ,,Vincze István. 949. III. 4.'' A koalíciós idők végén írt tanulmánykötet a főváros külfölddel való kapcsolatrendszerének témáját boncolja. Az önkormányzatiság és az önálló diplomácia kérdésköre hamarosan véglegesen lekerült a napirendről, miként a városközi diplomácia feladataira kiszemelt munkatársaival kapcsolatban megírt kritériumrendszert (nyelvtudás, általános műveltség, igazmondás, nyugalom és türelem, szerénység és jó modor, jó alaptermészet és megjelenés, egészséges fizikum, sportolás, anyagi függetlenség) is felváltotta egy döntően más szempontrendszer. A munka függelékként diplomáciatörténetet is közöl, illetve régi külföldi utazók Pestről írt beszámolóiból is szemezget.
Poss.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.]
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Tanulmányok Budapest multjából III. Szerk.: Gárdonyi Albert, Némethy Károly. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monográfiái 5. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros, 10+179 p.+12 t. Kiadói papírkötés.