Budapest 150

Number of items: 87

Frohner Román, Dr.: A Budapest környéki alacsonyabb hőfokú hévvizek radioaktivitásáról. Budapest, 1912. Hornyánszky Viktor. 32 p. + 1 nagyméretű, kihajtható színes melléklet. Dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben. DEDIKÁLT példány!
17793.

4 000 HUF
10,61
11,43
Porzó (Ágai Adolf): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből. Bér Dezső, Garai Ákos, Homicskó Athanáz és Mühlbeck Károly rajzaival. Erdélyi [Mór] fényképeivel. Bp., 1912, Pallas, 446+1 p. +32 t. Harmadik kiadás. Szövegközi illusztrációkkal, oldalszámozáson kívül egészoldalas képekkel. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két bejelöléssel, néhány kissé foltos lappal.
17794.

1 600 HUF
4,24
4,57
1927 Meghívó Kossuth Lajos szobrának leleplezésére. Sipőcz Jenő Budapest polgármesterének aláírásával valamint az esemény programja
17795.

5 000 HUF
13,26
14,29
cca 1910-1930 Bp. VIII., Mária Terézia-téri iskola (ma Horváth Mihály tér, Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium), nyomat, falra akasztható keretben, 13,5x9 cm
17796.

1 600 HUF
4,24
4,57
17797.

2 000 HUF
5,31
5,71
Bárány Tibor, Bolla Dezső (szerk.): Csepeliek 56-ról Visszaemlékezések, fényképek, dokumentumok, irodalmi- és képzőművészeti alkotások, pályamunkák Bp.-Csepel, 2006, Budapest-Csepel Önkormányzata 56-os Emlékbizottsága. 397+4 p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17798.

Bárány Tibor, Bolla Dezső (szerk.): Csepeliek '56-ról Visszaemlékezések, fényképek, dokumentumok, irodalmi- és képzőművészeti alkotások, pályamunkák Bp.-Csepel, 2006, Budapest-Csepel Önkormányzata '56-os Emlékbizottsága. 397+4 p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

1 000 HUF
2,65
2,86
17799.

2 000 HUF
5,31
5,71
Nényei Pál (szerk.): A budai Krisztus Király-templom. Bp., é.n., Krisztus Király Templomigazgatóság. 40 p. Gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
17800.

1 000 HUF
2,65
2,86
Némethy Károly: Városközi diplomácia és Budapest székesfőváros a külfölddel való érintkezésben. Kővágó József polgármester előszavával. Írta és összeállította: Némethy Károly. Budapest, 1947. (Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete - Budapest székesfőváros háziny.) (XIII + [3] + 167 + [1] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés: ,,Vincze István. 949. III. 4. A koalíciós idők végén írt tanulmánykötet a főváros külfölddel való kapcsolatrendszerének témáját boncolja. Az önkormányzatiság és az önálló diplomácia kérdésköre hamarosan véglegesen lekerült a napirendről, miként a városközi diplomácia feladataira kiszemelt munkatársaival kapcsolatban megírt kritériumrendszert (nyelvtudás, általános műveltség, igazmondás, nyugalom és türelem, szerénység és jó modor, jó alaptermészet és megjelenés, egészséges fizikum, sportolás, anyagi függetlenség) is felváltotta egy döntően más szempontrendszer. A munka függelékként diplomáciatörténetet is közöl, illetve régi külföldi utazók Pestről írt beszámolóiból is szemezget. Poss.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
17801.

4 000 HUF
10,61
11,43
17802.

1 200 HUF
3,18
3,43
Metró Budapesti Földalatti Vasút rézkarc, selyem, jelzés nélkül, foltos papírral, 6x16 cm
17803.

"Metró Budapesti Földalatti Vasút" rézkarc, selyem, jelzés nélkül, foltos papírral, 6x16 cm

6 000 HUF
15,92
17,14
Budapest. Illustrirter Wegweiser durch Budapest und Umgebungen. 3. bőv., jav, kiadás. Wien, Bp., Leipzig, é.n. Hartleben. (F. Jasper, Wien.) VI, [2], 143, [9] l., 20 t. (12 kétlapos), térképmelléklet nélkül.) Szövegközti képekkel, térképpel. Kiadói, festett.egészvászon kötésben
17804.

6 000 HUF
15,92
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF