Elisabeth Foucart-Walter - Pierre Rosenberg: Le chat et la palette. Le chat dans la peinture occidentale du XVe au XXe siecle. Paris, 1987, Adam Biro. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Aggházy Mária: A barokk szobrászat Magyarországon. Bp., 1959, Akadémiai Kiadó, 29 p.+CCXXXVIII+16 t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban, de ezt leszámítva jó állapotban. Megjelent 1650 példányban.
2 db művészettörténeti könyv a Grundris der Kunstgeschichte sorozatból: Friedrich Haack: Die Kunst des XIX. Jahrhunderts. Esslingen, 1913, Paul Neff Verlag (Max Schreiber). Német nyelven. 4., bővített és javított kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kiadói kissé sérült kartontokban, borítón apró kopásnyomokkal, megerősített kötéssel, jó állapotban. + Max Semrau: Die Kunst der Barockzeit un...
Sikota Győző: Herend. The art of Hungarian porcelain. Gazdag képanyaggal illusztrált. Jelzésekkel. Bp., 1989, Corvina. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1941 Die Kunst im Deutschen Reich. 5. Jahrgang, Folge 8/9. München, 1941, Zentralverlag der NSDAP, 1 sztl. lev.+ 223-276 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal.
1941 Die Kunst im Deutschen Reich. 5. Jahrgang, Folge 12. München, 1941, Zentralverlag der NSDAP, 1 sztl. lev.+ 335-360 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval.
Friedrich Arnold: Anschläge. 220 politische plakate als Dokumente der deutschen Geschichte 1900-1980, ausgewählt und kommentiert von - - . Ebenhausen, 1985, Langewiesche-Brandt. Rendkívül gazdag képanyaggal, egészoldalas plakát-reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.