Csorba, Géza: Hungarian Painting and Sculpture in the Nineteenth Century. Guide to the Permanent Exhibition at the Hungarian National Gallery. Angol nyelvű kiállítási katalógus. Bp., 1989., Magyar Nemzeti Galéria. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jahn, Johannes: Rodin. Acht Meisterfotos in Handabzügen ausgewählt von - - . Markkleeberg-Leipzig, [1967], Hans C. Schmiedicke Kunstverlag, 8 (Auguste Rodin szobrait ábrázoló fekete-fehér fotók) t. Kissé sérült kiadói papírborítóban.
Horváth Henrik: A magyar szobrászat kezdetei. Ars Hungarica 12. Szerk.: (Oltványi)-Ártinger Imre. Bp., 1936, Bisztrai Farkas Ferenc,(Maretich-ny.), 32 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, kiadói sérült és foltos papír védőborítóval.
Az 1931. évi Tavaszi tárlat képes tárgymutatója. Budapest, 1931, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Fekete-fehér képekkel, többek közt Karlovszky Bertalan, Benkhard Ágost, Kukán Géza, Vastagh László műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, borítón néhány kevés apró folttal, több lapon korabeli ceruzás jegyzetekkel.
Gorka Géza művészetét bemutató 2 kiadvány: Katona Imre: Gorka Géza. Mai magyar művészet. Bp., 1972, Képzőművészeti Alap. Kiadói kartonált papírkötés. + Varga Péter (szerk.): Gorka Géza 1894-1971. Vác, 1987, Vak Bottyán Múzeum. Kiadói papírkötés.
Somogyi Árpád: Az esztergomi bizánci sztaurothéka. Bp., 1959, Múzeumok Központi Propaganda Irodája. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, javított borítóval, belső kötéstáblán ex libris Vavrinecz Béla (zeneszerző, karmester).
Condivi: Michelangelo élete. Ford: gróf Zichy Rafaelné. Bp., 1926. Magyar Irodalmi Társaság. 117p. Kiadói papírborítóval, sérült gerincen címkével, borítón Dr. Etter Jenő (1897-1973) ügyvéd, Esztergom polgármestere bélyegzőjével, néhány kevés lap széle kissé foltos.