Nagy Pál: Journal in-time 1974-1984. A szerző, Nagy Pál (1934- ) avantgárd író, műfordító, újságíró, tipográfus, a Magyar Műhely c. irodalmi, művészeti és kritikai folyóirat alapítója által Haraszty István "Édeske" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT példány. Párizs, 1984, Magyar Műhely. Kiadói kartonált papírkötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
3 db Munkácsy Mihállyal kapcsolatos kiadvány: [Lyka Károly] Karl von Lyka: Michael von Munkácsy. Das moderne Ungarn - Maler. Wien-Bp., 1926, Eligius Verlag. Egészoldalas, fekete-fehér reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval. + Sz. Kürti Katalin - Hapák József: Munkácsy Mihály Krisztus-képei. Debrecen, 1993, Alföldi Nyomda. Gazdag képanyaggal i...
P. Brestyánszky Ilona: Kovács Margit. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap-Corvina.Negyedik kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Frühes Christentum und spätes Heidentum in ihren künstlerischen Ausdrucksformen. Mit 64 Abbidungen. Augsburg, 1923. Benno Filser. 64-120p. Kiadói papírkötésben.,
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Bp., 1937, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, minden szép állapotban