Jean Anthelme Brillat-Savarin: Az izlés fiziológiája Fordította: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella Múzsák Közművelődési Kiadó, Budapest, 1986 - a Singer és Wolfner 1912-es kiadású könyvének reprint kiadása eredeti kiadói könyvjelzőjével Fűzött keménytáblás papírkötés - 303 oldal
Benyák Zoltán, Benyák Ferenc: A bor mint nemzeti jelkép. Bp., 2003, Hermész Kör. Számos képpel és térképpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, felső lapélek kissé foltosak.
Csepregi Pál - Zilai János: Szőlőfajtáink. Ampelográfia. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér képekkel és egészoldalas színes táblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés,kissé foltos borítóval, fakó gerinccel, a gerincen kis sérülésnyommal.
Dr. Tarján Róbert: Diétás szakácskönyv. Bp., 1957, Kossuth. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, kopott borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Barta Miklós: Mindennapi gyümölcseink ételben és italban. Bp., 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Lukács István; Marosi László: 104 híres magyar recept. Bp., é.n. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Számos színes fotóval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben.
A Palócföldtől a Tiszáig. Gasztronómiai barangolások Heves megyében. Szerk. Kaposi Levente. Bp., é.n. Pallas Lap- és Könyvkiadó Vállalat. Néhány színes fotóval illusztrálva. Kiadói kopottas papírkötés, aláhúzásokkal.