Books: Judaica

Number of items: 29

Sziddur Somér Jiszráél. Sábbáti imakönyv. Áskenáz rítus szerint. Magyar fordítással és modern izraeli kiejtéses fonetikus átírással. Ford. és szerk.: Balla Zsolt. Bp., 2016, Balla Zsolt - MAZS Alapítvány. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen és a hátsó táblán kis sérüléssel.
20290.

4 000 HUF
10,61
11,43
Dr. Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története I-II. A Babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig. Bp., 1927. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadványai 47-48.). 344p.; 384p. Aranyozott gerincű, kiadói kissé kopott félbőr kötésben, intézményi bélyegzővel.
20291.

10 000 HUF
26,53
28,57
Ifj. Gyergyádesz László szerk.: Kecskemét és a magyar zsidó képzőművészet a 20. század első felében. Katona József Múzeum, 2014, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
20292.

5 000 HUF
13,26
14,29
Rashi Radak Raibak és R. Isaiah Matrani ford: Első próféták könyve, Utolsó próféták könyve. Shoken kiadó 1978. Két kötetben, Kiadói vászon kötésben, héber nyelven Volt könyvtári példány.
20293.

4 000 HUF
10,61
11,43
20294.

6 000 HUF
15,92
17,14
20295.

4 000 HUF
10,61
11,43
Langer Mose: Elijahu kincse. Ifjúsági regény a marannusok idejéből. H.n., [1946], Langer Mór (Fischhof-ny.). Kiadói papírkötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóval, címlapon korabeli ajándékozási sorokkal.
20296.

3 000 HUF
7,96
8,57
A zsidó háziasszony könyve. Hasznos tudnivalók - Kóser szakácskönyv (4 személyre). Írta: Giti néni. H.n., é.n., Stoffel és Társai Kft. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20297.

4 000 HUF
10,61
11,43
Lévai Jenő: Fekete könyv a magyar zsidóság szenvedéseiről. Bp., 1946, Officina, 319+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi bélyegzővel.
20298.

4 000 HUF
10,61
11,43
20299.

4 000 HUF
10,61
11,43
Pollák Miksa: Arany János és a Biblia. Budapest, 1904. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) [4] + 194 p. Egyetlen kiadás. A Pollák Miksa (1868-1944) soproni rabbi által írt irodalomtörténeti dolgozat főképpen ószövetségi hivatkozásokat vizsgál Arany János költészetében, különös tekintettel elbeszélő költeményeire. Újszövetségi hivatkozások csak módjával szerepelnek, Arany János ballada-, líra- és prózatermésének vizsgálata a 144. oldaltól. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzések és katalógusszám, az első előzéken katalógusszám és egykori katalóguscímke nyomai. Példányunk első ívének fűzése meglazult. Pamlényi 169. o. Poss.: A Soproni Állami felsőkereskedelmi Iskola önképzőköre. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán egykori katalóguscímkével.
20300.

4 000 HUF
10,61
11,43
20301.

8 000 HUF
21,22
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF