Books: Judaica

Number of items: 29

Dombi Gábor: Osztályellenségek. Az 1951-es budapesti kitelepítés zsidó áldozatai. DEDIKÁLT! Bp., 2020, Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói papírkötés.
20302.

3 400 HUF
9,02
9,71
Ady Endre: A zsidóságról. H.n., é.n., Zajti. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
20303.

6 000 HUF
15,92
17,14
Rebecca Schacht: Fények az ösvényen. Zsidó folklór minden korosztálynak. Jacqui Morgan illusztrációival. Bp., 2001, JLX Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
20304.

3 000 HUF
7,96
8,57
Irene Korn: A Celebration of Judaism in Art. New York, 1996, Todtri. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20305.

2 800 HUF
7,43
8,00
A Handlétól a Grand Caféig. Zsidók az 1867 és 1918 közötti magyar kereskedelemben és vendéglátásban. Időszaki kiállítás. Szerk.: Török Róbert. Bp., 2018, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, 64 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20306.

2 800 HUF
7,43
8,00
Scheiber Sándor (szerk.): A Májmúni kódex. Móse Májmúni és törvénykódexe. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói egészműbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, a kötéstáblán kis sérüléssel, jó állapotban.
20307.

2 800 HUF
7,43
8,00
2022 The Studia Philonica Annual XXXIV. Studies in Hellenistic Judaism. Edited by David T. Runia and Gregory E. Sterling. Atlanta, 2022, SBL Press. Angol nyelven. Kiadói kemény-kötés.
20308.

2 000 HUF
5,31
5,71
Streja-Schwarz: Synagogues of Romania. 1997, Hasefer. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20309.

3 000 HUF
7,96
8,57
P. Brestyánszky Ilona: Budapest zsinagógái. Bp., 1999, Ciceró. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20310.

1 000 HUF
2,65
2,86
Marian Fuks - Zygmunt Hoffman - Maurycy Horn - Jerzy Tomaszewski: Polnische Juden. Geschichte und Kultur. hn., én., Interpress. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, karcos kiadói papír védőborítóban.
20311.

1 800 HUF
4,77
5,14
A zsidók egyetemes története 6 kötetben.  Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel.  II. kötet: Izrael népének története a babyloniai fogságtól (552 a rendes időszámítás előtt) I., Agrippa a második judai állam utolsó királyának haláláig. Bp., 1907. Phönix Irodalmi Rt. Festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerince ekálóban a könyvtesttől, kopott borítóval, néhány lap kissé foltos. Csak a II. kötet!
20312.

1 200 HUF
3,18
3,43
Gerő László: Magyarországi zsinagógák. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20313.

1 000 HUF
2,65
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF