Sziddur Somér Jiszráél. Sábbáti imakönyv. Áskenáz rítus szerint. Magyar fordítással és modern izraeli kiejtéses fonetikus átírással. Ford. és szerk.: Balla Zsolt. Bp., 2016, Balla Zsolt - MAZS Alapítvány. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen és a hátsó táblán kis sérüléssel.
Dr. Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története I-II. A Babylóniai fogságból való visszatéréstől napjainkig. Bp., 1927. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadványai 47-48.). 344p.; 384p. Aranyozott gerincű, kiadói kissé kopott félbőr kötésben, intézményi bélyegzővel.
Ifj. Gyergyádesz László szerk.: Kecskemét és a magyar zsidó képzőművészet a 20. század első felében. Katona József Múzeum, 2014, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Rashi Radak Raibak és R. Isaiah Matrani ford: Első próféták könyve, Utolsó próféták könyve. Shoken kiadó 1978. Két kötetben, Kiadói vászon kötésben, héber nyelven Volt könyvtári példány.
Scheiber Sándor: Magyarországi zsidó feliratok. A III. századtól 1686-ig. Bp., 1960, Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Langer Mose: Elijahu kincse. Ifjúsági regény a marannusok idejéből. H.n., [1946], Langer Mór (Fischhof-ny.). Kiadói papírkötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóval, címlapon korabeli ajándékozási sorokkal.
Lévai Jenő: Fekete könyv a magyar zsidóság szenvedéseiről. Bp., 1946, Officina, 319+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi bélyegzővel.
Patai József: Héber költők. I-II. kötet. kötet. Bp.,(1921),Mult és Jövő, 147+1;159 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, régi hitközségi bélyegzéssel.
Pollák Miksa: Arany János és a Biblia. Budapest, 1904. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) [4] + 194 p. Egyetlen kiadás. A Pollák Miksa (1868-1944) soproni rabbi által írt irodalomtörténeti dolgozat főképpen ószövetségi hivatkozásokat vizsgál Arany János költészetében, különös tekintettel elbeszélő költeményeire. Újszövetségi hivatkozások csak módjával szerepelnek, Arany János ballada-,...