Tétel

4 000 HUF

Description:

A jászberényi Jászmúzeum évkönyve 1938-1943. Szerkeszti Komáromy József. 12 műmelléklet, 72 ábra. Budapest, 1943. (Attila ny. Rt.) 320 p. + 12 t. (2 kihajtható, egy duplaoldalas). Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas rajzzal, térképpel, látképpel, fényképpel. A tartalomból: A régi Jászberény látképes ábrázolásai. - Adatok Jászberény XV-XIX. századbeli építészetéhez. - Éposz a jász-kun eredetről. - Adatok Szolnok várának történetéhez. - Jászberény város társadalma. - Jászberény tanyavilága. - A Lehel-huszárok zászlaja. Kötetünk fűzése kissé laza, a hátsó fedőborító hiányzik. (Jászsági könyvtár III.) Fűzve, sérült gerincű kiadói borítóban.

Share:

Photo of the item taken by : ufk