Tétel

3 000 HUF

Description:

A kalocsai kollégium ötven éve. Biró F., Drebitka F., Hörl Gy., Komárik I., Kostialik J., Riegl S., Roznovszky J. közreműködésével szerkesztette Tóth Mike. Kalocsa, 1910. Jurcsó Antal könyvnyomdája.191 + [1] p. + 2 t. (fényképek). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül 33 egész oldalas és 11 szövegközti fényképpel és rajzzal illusztrált. A 118. oldaltól a kollégium tanárainak és számos tagjának irodalmi működése. A tanárok és az 1860-1910 között itt érettségizettek lajstromával, valamint az egykori növendékek jelenlegi állásának részleteivel. A tartalomból: Az intézet alapítása és fejlődése. - Az oktatás és nevelés rendszere és szelleme. A kémiai laboratorium. A Haynald-Obszervatorium. Ásványtár. Növény- és állatgyűjtemények. Ifjúsági kölcsönkönyvtár. Rendkívüli tantárgyak. - Törekvések a jellem és szív képzésében: A nagyobb kongregáció; a főgimnázium énekkara; műelőadások. - Igazgatók, tanárok. Díszes, aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk