Tétel

5 000 HUF

Description:

Literatura. Beszámoló a szellemi életről. Szerkeszti Supka Géza. I. évfolyam, 1-12. szám (1926. januárius-december). Budapest, 1926. Hungaria ny. 460 + [104] p. A Supka Géza író, szerkesztő, az ünnepi Könyvhét megszervezőjének gondozásában napvilágot látott Literatura folyóirat 1926-1938 között megjelenő, színvonalas irodalmi és művészeti periodika volt, mely egyaránt kívánta az író, az olvasó, a könyvkiadó és a magyar könyv érdekét szolgálni. A művészi rajzokkal, karikatúrákkal illusztrált irodalmi magazin felhívta a figyelmet a hazai és külföldi könyvújdonságokra, a szépirodalom, a képzőművészet és a tudományos szakirodalom kiemelkedő eseményeire. A tágabb értelemben vett irodalmi élettel foglalkozó lap nem foglalkozott a politikai szekértáborokkal, éppúgy méltatta Herczeg Ferenc újabb köteteit, ahogyan a nyugatos irodalmi termést is, művelődéstörténeti és társadalomelméleti cikkeket egyaránt közölt, egyaránt bemutatta az olasz fasiszta politika alaptéziseit és a haarlemi fekete kultúra szárba szökkenését, Henry Ford és James Joyce jelentőségét egyaránt elismerte. A lapszámok terjedelme 32-36 oldal, a decemberi számé 64 oldal, minden lapszámban oldalszámozáson kívül bőséges válogatás a magyar, olasz, német, francia és angol nyelvű könyvújdonságokból. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, valamennyi lapszám illusztrált első és hátsó borítója bekötve (Lantos Rt., Budapest).

Share:

Photo of the item taken by : ufk