Ősnyomtatvány : A Hartmann Schedel krónika magyar vonatkozású lapja. Adalbert püspök és Szent István uralkodása 1493.-ban jelent meg az első nyomtatott világkrónika, amelyben Buda legrégibb hitelesnek tekinthető látképe fennmaradt. A mintegy 600 lapos, nagyméretű ősnyomtatvány a 15. századi könyvművészet kimagasló emléke. Ennek több magyar vonatkozású lapja között szerepel A lap európai püspököket...
Salomonem Kleiner (1700-1761) rajza után, Johann-August Corvinus (1683-1738) metszése: Templum S. Iosephi et Monasterium Carmelitarum calceatorum in fossa argill. ... "WIEN VI, Laimgrubenkirche, Kirche St. Josef auf der Leim Gruben, Mariahilfer Straße 27". Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten. Paszpartuban. 23,5x35,5 cm
Keleti Gusztáv (1834 - 1902 ) - A sárospataki vár Keleti Gusztáv képe nyomán készült litográfia. Özvegy Fuchs Györgyné műintézete München kiadásában jelent meg 1867-ben. 160 x 255 mm Foltos
ca 1700 Weitzen - Vác várának látképe. rézmetszet megjelent: Birckenstein/Pürckenstein, Anthon Ernst Burckhard von: Auslesener Anfang zu denen höchst=nützlichen Matematischen Wissenschaften...Sammt einem Anhang oder Beschreibung, Derer...Ungarischen Städten... Augspurg, 1731, Mertz und Mayer. 105x165 mm
1836 Az óbudai (kiscelli) Mária-kegyoltár (Altare B. Mariae Virg. Cellensis Vetero Budae, in Archid. Strigonien). Rézmetszet, papír, a lap szélén kis lyukkal, 18,5x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban 's az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem' képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]
cca 1860 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Johann Poppel (1807-1882): Brassó a délnyugati oldalról / Kronstadt von der südwestlichen Seite. Acélmetszet, papír, paszpartuban, hátoldalán tulajdonosi bélyegzővel, szárazbélyegzővel, 12x16 cm, teljes méret: 21,5x30,5 cm
cca 1860 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Georg Michael Kurz (1815-1883): Nagyvárad / Grosswardein (Oradea) erdélyi város látképe. Acélmetszet, papír, paszpartuban, hátoldalán tulajdonosi bélyegzővel, szárazbélyegzővel, 11,5x16,5 cm, teljes méret: 21,5x30,5 cm
cca 1860 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Franz Hablitschek (1824-1867): Gyulafejérvár (Gyulafehérvár) / Festung Karlsburg (Alba Iulia) erdélyi város látképe. Acélmetszet, papír, hátoldalán tulajdonosi bélyegzővel, a lap szélén szárazbélyegzővel, 12x17 cm, lapméret: 22x31 cm