3 200 HUF
8,29 EUR, 9,14 USD
Jajczay János: Árpádházi Szent Margit hétszázéves arculata. Budapest, (1943). Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 168 p. Egyetlen kiadás. Egyháztörténeti, irodalomtörténeti, ikonológiai és művészettörténeti áttekintés Árpád-házi Szent Margit tiszteletéről - 1943. évi szentté avatása alkalmából. A 121. oldaltól negyven oldalnyi képmelléklet I-XL-ig számozva, kétoldalas táblákon. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal illusztrálva. Az első előzéken Ex libris. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen az aranyozott címfelirat fekete címkén. Jó példány.