Gábor Palotai: Munkák/Works 1976-1980. Szerk.: Tóth Árpád, Palotai Gábor. Bp., 2017, Neon Galéria. Angol és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, papírborítóban.
Somogyi Árpád: Az esztergomi bizánci sztaurothéka. Bp., 1959, Múzeumok Központi Propaganda Irodája. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, javított borítóval, belső kötéstáblán ex libris Vavrinecz Béla (zeneszerző, karmester).
Condivi: Michelangelo élete. Ford: gróf Zichy Rafaelné. Bp., 1926. Magyar Irodalmi Társaság. 117p. Kiadói papírborítóval, sérült gerincen címkével, borítón Dr. Etter Jenő (1897-1973) ügyvéd, Esztergom polgármestere bélyegzőjével, néhány kevés lap széle kissé foltos.
Giorgio Vasari: A renaissance mesterei ? jó állapotban (kopott, foltos borító, gerinc, elszíneződőtt lapélek)
Giorgia Vasari életrajzaiból fordította és jegyzetekkel ellátta Honti Rezső - 31 képmelléklettel
Győző Andor Kiadása, Budapest, 1933 ? második kiadás
Aranyozott gerincű és című kiadói fűzött, egészvászon keménytáblás kötés - 318 p.
Wallfahrt kennt keine Grenzen. Katalog der Ausstellun im Bayersischen Nationalmuseum München. München, 1984, Bayerisches Nationalmuseum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Vadas József: A Művészi Ipartól az Ipari Művészetig. Tanulmányok. Művészet és elmélet. Bp., 1979., Corvina. Kiadói papírkötés, papír védőborítóban.
A szerző, Vadas József (1946-) művészettörténész, művészeti író által DEDIKÁLT példány.