Deborah Stratton: Candlesticks (Gyertyatartók). 1976, BPC Publishers LTD, kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült papír védőborítóval, angol nyelven, jó állapotban. Alapos szakmai kiadvány, mely bevezet a különböző anyagból készült gyertyatartók gyűjtésének világába.
Jean Dale: Royal Doulton Beswick Jugs. 1995, Charlton Press, kiadói papírkötés, angol nyelven, 598p. Gazdag képanyaggal illusztrált és leütési árakat tartalmazó kiadvány a Royal Doulton korsókról.
Refregier, Anton:
An Artist's Journey. (Számozott, aláírt művészeti album.)
New York, (1965). International Publishers (ny. n.) 96 p. Egyetlen kiadás.
Összesen 50 számozott példányban készült művészeti album számozott, aláírt példánya. Kolofon: ,,This book is number 8 of a limited edition of 80 copies signed by the author [...]. Anton Refregier (aláírás)."
A moszkvai születésű Anton Refregier (1905-1979) amerikai festőművész, főiskolai tanár főként az Egyesült Államokban alkotott. A baloldali érzelmű művész közreműködött már az 1933. évi Chicagói Világkiállításon is, legismertebb alkotásai monumentális falfreskói, melyek nem csekély szociális érzékenységről tesznek tanúbizonyságot: a San Franciscóban készített, közösségi teret díszítő ,,History of San Francisco" nevet viselő, 228 négyzetméter területű freskósorozata nem éppen kis vihart okozott hazájában, kommunista szimpátiával is megvádolták, mely alól művésztársai felmentették. A művész többször tett látogatást a vasfüggöny mögött, jelen albuma is egy ilyen utazást örökít meg. A szovjetunióbeli, romániai, bulgáriai és NDK-beli látogatása nyomán készített 40 egész oldalas grafika a szocialista embertípus fenségességét és a rendszer emberarcúságát körvonalazzák a vasfüggöny mögött jól ismert stílusban. Aláírt, számozott példányunkból a selyemnyomat hiányzik.
Gerincén feliratozott kiadói félvászon kötésben, a művész rajzával illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány, ritka.
Hegyi György [Képzőművészeti album] :(Dedikált, Hegyi György aláírt számozott linóleummetszetével)
Budapest, [2000]. Körmendi Galéria - Polgart Lap- és Könyvkiadó Kft. - Pauker Nyomdaipari Kft. 155 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Kohn Gáboréknak szeretettel Hegyi György. 2000 Purim". A dedikáció felett Hegyi Gyula aláírt, számozott linóleummetszete, sorszáma: 70/1000.
Hegyi György (1922-2001) festőművész, üveg- és mozaikművész kétnyelvű képzőművészeti albuma. A festő- és mozaikművész Örkényi Strasser István szabadiskolájába járt, majd Jaschik Álmos és Reichenhal Ferenc tanítványa volt, sokszorosan kötődött a szentendrei művésztelephez. Első kiállítását 1946-ban Kolozsváron tartotta, ezt követően iratkozott be a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Berény Róbert tanítványa volt. Mozaikmunkái sok egyéb mellett a Marczibányi téri Művelődési Ház, a Madách Színház, a tápiógyörgyei kultúrház, számos egyházi épület és a régi Pest Megyei Rendőrfőkapitányság falait díszítik, kültéri mozaikja díszíti az izraeli Givatayim-i Múzeum bejáratát, színes üvegmunkájával büszkélkedhet a Scheiber Sándor Gimnázium. Munkásságát Pataki Gábor és Matits Ferenc magyar és angol nyelvű tanulmányai méltatják, oldalszámozáson belül számos színes reprodukcióval. Színes, egész oldalas táblák a 41. oldaltól, képjegyzék a 93. oldaltól, a művész illusztrált életrajza a 101. oldaltól.
Poss.: Kohn Gábor. [Kohn Gábor matematikatanár, a budapesti Anna Frank Gmnázium igazgatóhelyettese, a Scheiber Sándor Tanintézet igazgatója.]
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben.
Nyári Sándor:
Brocky Károly festőművész élete és művei. 1807-1855.
Budapest, 1910. Arany János-Társaság - Pallas Rt. ny. 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett színes címkép) + 156 + [2] p. + 18 t. (9 színes). Egyetlen kiadás.
Életrajzi monográfia a temesvári születésű, Bécsben tanult, Angliában befutott magyar festőművészről. Brocky Károly (1807-1855) elsősorban az angol portréfestészet modorában készült portréiról ismert, valamint aktfestményeiről. Az 1840-es évektől Londonban élő művész számos angol híresség mellett megfestette továbbá Kmetty György és Mészáros Lázár szabadságharcos portréit, e műveit hazájának szánta. Festészetére Magyarországon az ezredéves ünnepségek idején figyeltek fel, kiállításainak egyik szervezője kötetünk szerzője, Nyári Sándor volt. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, a kötet valamennyi táblája előtt hártyapapír, a színes, felragasztott nyomatok esetében a hártyapapírok feliratozottak.
(A temesvári Arany János-Társaság kiadványai. VII. kötet.)
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Kislakásos családi házak mintatervei. Sajtó alá rendezte Bierbauer Virgil.
(Budapest, 1941): Fővárosi Közmunkák Tanácsa (Stephaneum ny.) 128 p.
Az egyéni házépítések visszásságait tapasztalva a Fővárosi Közmunkák Tanácsa tervpályázatot hirdetett kislakásos családi házak típusainak kidolgozására. Kiadványunk a neves építészek által beküldött díjnyertes pályázatok anyagából szemezget. Kislakásos családi házak gyanánt 100 négyzetméter alapterületnél kisebb méretű, földszintes, sátortetős családi házakat terveztek a mérnökök, a sorházak, a félig szabadon álló és a szabadon álló családi házak kategóriáiban. Oldalszámozáson belül egész oldalas ábrákkal, homlokzati és alaprajzokkal, illetve helyszíni térképvázlatokkal gazdagon illusztrálva. A 115. oldaltól a pinceépítést, az alapozást, a födémszerkesztést, a nyílászáró-építést bemutató szerkezeti részletrajzok. Emlékezetes dokumentum a Kádár-kockák eluralkodása előtti kertvárosi és falusi építészetről, amely még fontosnak tartotta a konyhakert és a tornác koncepcióját, illetve a népi építészet néhány hagyományának megőrzését. Néhány oldalon enyhe foltosság, példányunk fűzése meglazult.
Fűzve, sérült, javított gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró foltosság.
Gilyén Nándor - Mendele Ferenc - Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. (DEDIKÁLT). Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második, javított kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban. A könyv egyik szerzője, Mendele Ferenc (1934-1994) Ybl Miklós-díjas építész, műemlékvédő által Szigetvári György (1926-2018) Ybl-díjas építész részére DEDIKÁLT példány.
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+16 t. (színes, Horthy Miklós képpel!). Külön kis lapon Bajor Gizi (1893-1951) színésznő autográf aláírásával! Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott barna félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, két lap alján apró folttal, máskülönben jó állapotban. A tételhez tartozik 3 Nemzeti Színház műsoros füzet, számos reklámmal.