Books: Architecture, Art

Number of items: 331

19767.

4 000 HUF
10,36
11,43
19768.

3 600 HUF
9,33
10,29
Barbara Rose: Amerikai festészet: a nyolcvanas évek. Kritikai értékelés. Ford.: Matos Lilla. H.n., 1979, k.n. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19769.

4 000 HUF
10,36
11,43
[Rodriguez Endre] Szefeddin Sefket bey Kalotaszegi Madonna. Regény. [Aláírt.] Budapest, (1944). Griff Könyvkiadó (,,Athenaeum" könyvnyomda, Kassa). 172 p. Egyetlen kiadás. Rodriguez Endre (1899-1975) filmrendező filmregényének első nyomtatott oldalán a szerző saját kezű aláírása írói álneve szerint. A rendezőasszisztens, forgatókönyvíró és rendező Rodriguez Endre hazai és külföldi tanulmányok után 1927-ben mutatkozott be első bűnügyi némafilmjével, 1938-tól számos nagyjátékfilmmel jelentkezett, évente több bemutatója is volt. ,,Kalotaszegi Madonna" című, Erdélyben játszódó filmdrámáját 1943-ben mutatta be a Hunnia Filmgyár, főszerepekben Adorján Évával, Sárdy Jánossal, Juhász Józseffel, Tompa Pufival. A mozgógép hangos sikert aratott, a regény a forgatókönyv alapján készült. A szerző játékfilmes pályafutása 1943-ban befejeződött, 1945 után már csak dokumetumfilmekkel jelentkezhetett, 1956-ban elhagyta az országot. A címoldalon és a belív számos levelén kisebb, halvány ázásfolt. Aranyozott kiadói, foltos kiadói kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos, enyhén sérült és foltos kiadói védőborítóban.
19770.

4 000 HUF
10,36
11,43
Turczi István - Eifert János: Erotikon. Eifert János aktfotóival. (Dedikált és aláírt.) [Budapest], (2008) Kossuth Kiadó (Reálszisztéma Dabasi Nyomda Zrt.) 141 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak, baráti szívvel, Turczi István, 2009". A szemközti oldalon Eifert János saját kezű aláírása. Turczi István verseit Eifert János művészi aktfotói kísérik. Illusztrált kiadói kartonkötésben és védőborítóban. Jó példány.
19771.

4 000 HUF
10,36
11,43
Csapó György: Közelképek. Beszélgetések. (Többszörösen dedikált és aláírt.) Budapest, (1983). Képzőművészeti Kiadó (Kossuth Nyomda). 213 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel: Csapó György 84. 5. 29". Továbbá dedikálta Fajó János (62) és Szemethy Imre (189). Aláírások: Anna Margit (9) -- Kokas Ignác (107) -- Mácsai István -- (125) -- Miháltz Pál (131) -- Papp Oszkár (149) -- Swierkiewicz Róbert (167). A modernista művész pályaképeket a festők portréi kísérik, a rövid interjúkat egy-egy színes, egész oldalas reprodukció. Színes, illusztrált kiadói vászonkötésben, feliratozott kiadói nyl védőborítóban. Jó példány.
19772.

4 000 HUF
10,36
11,43
Művészportrék, karikatúrák. A Fészek Művészklub fennállásának 75. évfordulójára. (Róna Emy és Pátzay Pál által aláírt.) Budapest, 1976. (M. H. Nyomda, Zalaegerszeg.) 23 + [1] p. Az 1901-ben alapított művészklub fennállásának 75. évfordulójának megünneplésére 1976 februárjában a budavári Nemzeti Galéria tárlatot rendezett, melyen a klub egykori és jelenlegi művészeiről készített portrék és karikatúrák szerepeltek. Szövegközti illusztrációkkal gazdagon díszített kiadványunk a kiállítás katalógusa. A címoldalon Pátzay Pál (1896-1979) szobrászművész saját kezű aláírása, az utolsó nyomtatott oldalon Róna Emy (1904-1988) illusztrátor, grafikusművész saját kezű aláírása és lakcíme, telefonszáma. A címoldalon egy további aláírás. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19773.

4 000 HUF
10,36
11,43
Kankowszky [Tamás], Thomas (szerk.): Kamera und Kunst. Zusammengestellt und im Auftrage des ,,Landesverbandes Ungarischer Amateur Photokünstler" unter die Press geordnet von Thomas Kankowszky. Budapest-New York, (1946). George Vajna & Co. - Transatlantic Arts (Posner's Graphischer Kunstantalt, Budapest). [12] + 96 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül 96 művészi felvétellel. Haller Frigyes fotográfus német nyelvű bevezetőjével. Szociofotók és portrék, néprajzi és idegenforgalmi fotók, csendéletek, városportrék és aktok váltakoznak a kötetben. Az 1946-os kiadási évhez képest az újjáépítés témáját meglepően kevés felvétel képviseli. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19774.

3 000 HUF
7,77
8,57
Gy. Szabó Béla: Barangolókönyv. I. Egyedül. 50 fametszet. / Liber Vagabundi I. Solitudo. 50 Imagines Xylographi. (Aláírt!) Kolozsvár, 1939, szerzői kiadás (Minerva-ny.), 5 sztl. lev.+ 50 (fametszetek) t.+ 1 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, néhány kissé sérült lappal. Az előzéklapon a művész, Gy. Szabó Béla (1905-1985) ceruzás aláírásával.
19775.

2 800 HUF
7,25
8,00
11
Gy. Szabó Béla: Homokvilág. Huszonnyolc tusrajz - - vázlatkönyveiből 1937-1939. (Aláírt!) Kolozsvár, 1941, szerzői kiadás (Minerva-ny.), 32 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. A címlapon a művész, Gy. Szabó Béla (1905-1985) ceruzás aláírásával.
19776.

2 800 HUF
7,25
8,00
Tatai Erzsébet: Művészettörténeti ismeretek. Bp., 2002., Enciklopédia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19777.

6 000 HUF
15,54
17,14
1987 Fodor. 6e jaargang nummer 4-juli/august 1987. 6th Volume number 4-July/August 1987. De Constructie. /The Construction. Constructivistische tendensen in de hedendaagse Hongaarse kunst. Constructivist tendencies in contemporary Hungarian art. Bimonthly for Visual Arts in Amsterdam. Tweemaandelijks tijdschrift voor beeldende kunst in Amsterdam. Jenő Barcsay, Gábor Bachman, János Fajó, Imre Bak, Lajos Kassák, Tibor Szalai, Dezső Korniss, Tamás Trombitás, Tamás Hencze. Amsterdam, Museum Fodor, 32+2 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19778.

4 800 HUF
12,44
13,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF