Kolozsvári szakácskönyv. Hasznos útmutató a középosztály számára a háztartás minden ágában. Írta és férjhezmenő hugának ajánlja: Egy székely asszony. Kolozsvár, 1906, Lepage Lajos, 6+248+XX+6 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, két lap szakadással.
Vizvári Mariska:
Vizvári Mariska szakácskönyve. 1000 recept. Új, bővített kiadás.
Budapest, (1944). Rozsnyai Károly Könyv-és Zeneműkiadó (Vörösmarty Nyomda, Székesfehérvár). 461 + [1] p. Első kiadás.
A teljes év ajánlott menüit is közzétevő receptkönyvnek 1944-ben megjelent a második kiadása is. Példányunk fűzése a 10. ívnél meglazult, az utolsó leveleken enyhe foltosság.
Horváth 1949.
Fűzve, kézzel feliratozott, sérült védőborítóban.
Drucker Jenő:
Bortermelő Németország. Reflexiók a Magyar Szőlősgazdák Országos Egyesülete által 1907. július havában rendezett tanulmányútról. Az igazgató-választmány megbízásából írta Drucker Jenő.
Budapest, 1908. ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 160 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel illusztrált beszámoló a Magyar Szőlősgazdák Országos Egyesülete által megtett borászati tanulmányútról, melynek során az igazgatóság a dél-német és rajnai borvidékek szőlészeti, borászati, pincészeti és kereskedelmi viszonyait tekintette át. Függelékben néhány belga benyomás. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy, néhány oldalon apró foltosság.
BOEH V: 5742.
Korabeli félvászon kötésben (Faragó Sándor kötészete, Szolnok), színes festésű lapszélekkel.
Kapitán Mária 3 műve:
A család élelmezésének könyve. [Bp.,1941.], Szerzői,(Bp., Európa-ny.), 78 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos, benne jegyzetlapokkal.;
A sertés házi feldolgozása. [Bp.,1941).], Szerzői,(Bp., Hungária), 32 p. Kiadói papírkötés, a borító szakadt, az elülső borító felső sarkán hiánnyal, bejelölésekkel.;
Zöldség és gyümölcs házi konzerválása. Bp., 1944, Szerzői,(Ladányi-ny.), 62+1 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal.
Most mit tegyek? 200 bevált hasznos tanács háziasszonyok részére. Összeáll.: Dr. Déry József. (Bp.), é.n. (cca 1930), Drogista Közlöny (Elek-ny.), 62+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
(Szentpétery Ágnes):
Egy magyar háziasszony
Háztartási tanácsadó.
Budapest, [1943]. Papp Jenő ,,Múzsa" könyvkiadó vállalata (vitéz Fodor Árpád ny.) 224 p.
A szakácskönyv első kiadása 1941-ben jelent meg. Az enyhén foltos címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése laza.
Horváth 1700.
Fűzve, sérült, foltos, gyűrött, hiányos kiadói borítóban.
Hozzá tartozik:
Szentpétery Ágnes
A háztartás magasiskolája.
Budapest, [1943]. Papp Jenő ,,Múzsa" könyvkiadó vállalata (Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat). 223 + [1] p.
Példányunk fűzése laza, a védőborító első oldala hiányzik.
Horváth 1701.
Fűzve, sérült, hiányos, foltos kiadói borítóban.
Madár Imréné (összeáll.):
Filléres főzés és hústalan napok 150 ételreceptje. 100 aranytanács anyák, háziasszonyok, gazdálkodók részére.
Szeged, (1940). Szerző - Szegedi Új Nemzedék Lapvállalat Rt. 48 p. + melléklet (kétleveles). Első kiadás.
Madár Imréné szakácskönyvéhez a Katholikus Háziasszonyok Országos Szövetségének elnöke és szakosztályi elnöke, Szegedy-Maszák Aladárné és Stumpf Károlyné írt előszót. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti hirdetésekkel. Néhány oldalon apró foltosság.
Kiadványunk kiegészítése a kétleveles recept-melléklet ,,Zsírtalan főzés pótrész a >>Filléres főzés és hústalan napok életrecepthjei
Török Ferencné (összeáll.)
Minden háztartásban nélkülözhetetlen, gazdaságos, kipróbált cukrászati és egyszerűbb tészták módosított receptjei. Torták, sütemények, kávéhoz, teához való tészták, torta-, sütemény-töltelékek és glazúrok, puddingok és felfújtak, krémek, vegyes édességek, fagylaltok, cukorkák, italok, gyümölcssaláták, előételek és befőttek.
[Kolozsvár] Cluj, 1937. C. Grafica-nyomda. 63 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Példányunk néhány oldalán halvány foltosság, fűzése meglazult.
Horváth 1826. Monoki 0.
Fűzve, illusztrált, sérült kiadói borítóban.
Czapáry Bertalan: Magyar gyümölcs tömegtermesztése. Bp., 1927, szerzői kiadás ("Pátria"-ny.), 1 t.+ 134 p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.