4 000 HUF
Mussolini, Vittorio: Légi háború Abesszíniában. Fordította Brelich Mario. 25 képpel. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat (ny.) 112 p. + 10 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Vittorio Mussolini (1916-1997) katonatiszt, szerkesztő, filmproducer, a Duce fia az olasz légierő kötelékében bombázó tisztként vett részt a második olasz-abesszíniai háborúban, később a spanyol polgárháborúban, majd a második világháborúban. Kötetünk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (Világjárók. Utazások és kalandok sorozat.) Aranyozott, festett, gerincén enyhén sérült, gerince alján enyhén hiányos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.