Donászy Ferenc:
Vadászkalandok vad tájakon. Haranghy Jenő rajzaival.
Donászy Ferenc (1858-1923) ifjúsági író vadászati ismeretterjesztő írásai írott források alapján. Oldalszámozáson belül Haranghy Jenő egész oldalas és szövegközti rajzaival.
Budapest, (1943). Hungária Könyvkiadó (ny.) 158 + [2] p.
Vuray 0. Tordai 284.
Korabeli vászonkötésben, védőborító nélkül. Jó példány.
Fekete István:
Hajnal Badányban. Regény.
Budapest, (1942). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Hornyánszky Viktor nyomdai műintézet rt.) 328 p. Első kiadás.
Fekete István regénye először folyóirat-folytatásokban, az Uj Idők hasábjain jelent meg. Példányunk fűzése kissé laza, az előzékeken kisebb javítások.
Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben.
Visnya, Osztap:
Jó vadászatot! (Fordította Grigássy Éva.)
Budapest-Uzsgorod, 1964. Európa Könyvkiadó - Kárpátontúli Területi Kiadó (ny.) 285 + [3] p.
Oldalszámozáson belül Rogán Miklós humoros szövegközti rajzaival gazdagon díszítve. A novelláskötet első kiadása 1962-ben jelent meg.
Vuray 207. o.
Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Cserszilvásy Ákos: A vadászat mestere. Önképző gyakorlati útmutatás a vadászat kedvelői számára. Bp., 1987., Mezőgazdasági Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Az 1896-ban kiadott könyv hasonmása.
Dékán István:
Medveles. [Regény.]
(Budapest), [1960]. (Zrínyi ny.) 140 + [2] p.
Dékán István (1919-1975) partizán és vadászati író Észak-Erdélyben játszódó vadászati kalandja második világháborús háttérben játszódik, amelyben a medvevadászat eseménye a partizánvitézség témájával keveredik. A különleges pályát befutó Dékán István pincér, partizán, vallatótiszt, ÁVH-s vezérőrnagy szerepet is betöltött; az 1956-os forradalom elől a Szovjetunióba menekült, később egy budapesti hotel igazgatója volt. A regény első kiadása 1958-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány levél és a fedőborítók foltosak.
(A Hazáért kiskönyvtára.)
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Görög Rezső rajzaival. Az előzéklapok rajzait Vezényi Elemér rajzolta. Bp., 1957, Ifjúsági Könyvkiadó. A szerző fényképeivel illusztrált. Kiadói kopottas, enyhén laza egészvászon-kötés. A borítón folttal.