20164.
463. Closed Online auction
Books: Natural sciences, Medicine
4 000 HUF
Vitális István: Magyarország szénelÅ‘fordulásai. 88 ábrával, 13 táblával és 1 térképpel. Sopron, 1939. Röttig-Romwalter Nyomda Rt. IX + [1] + 407 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vitális István (1871-1947) geológus, paleontológus, egyetemi tanár, a Selmecbányai Erdészeti és Bányászati FÅ‘iskola, majd annak áthelyezése után a Soproni Erdészeti és Bányászati FÅ‘iskola oktatója, a kárpát-medencei kÅ‘szénkincs kutatója, a hazai szénfeltárás fellendÃtÅ‘je. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával, geológiai szelvénymetszettel, egész oldalas térképvázlattal illusztrált szakmunkája a magyarországi kÅ‘szénbányászat áttekintése után az egyes hazai kÅ‘szén-lelÅ‘helyek tudományos analÃzisét nyújtja. A cÃmoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon, illetve a hátsó elÅ‘zéken a könyv tulajdonosának, a szintén geológus és kÅ‘szén-kutató Soós Lajosnak kézÃrásos jegyzetei. Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] Aranyozott, enyhén kopott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.