Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 251+(1) p.+ XLVIII t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
Howard Rheingold: The Millennium Whole Earth Catalog Paperback San Francisco, 1994. Harper. Kiadói papírkötésben Kézikönyv túlélőknek, hogy mit hol melyik könyvben talál meg az ember. Folio
Gortvay György (szerk.):
Az Országos Közegészségügyi Intézet működése 1945-1946-1947 években.
Budapest, 1948. (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat és Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 499 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel, grafikonokkal illusztrált statisztikai-népegészségügyi kötet. A címoldalon, az első borítón, a belső borítókon és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bélyegzés.
Fűzve, kiadói borítóban.
Széll Kálmán:
Az egyatomú, ideális gázok Einstein-féle quantumelmélete.
Budapest, 1927. (Franklin-Társulat nyomdája.) [55]-68 p.
(Különlenyomat a Mathematikai és Physikai Lapok XXXIV. kötetéből.)
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Magyarország gyógyfürdői. Összeállították: Aujeszky László, Papp Ferenc, Frank Miklós.
Budapest, 1949. (Országos Fürdőügyi Igazgatóság - Révai-nyomda). 64 p.
Oldalszámozáson belül 12 egész oldalas fotóval díszítve. Kiadványuk a háború után helyreállított budapesti és vidéki gyógyfürdők éghajlattani, földtani és gyógykezelési adatait összegzi a gyógyulni vagy éppen kikapcsolódni vágyó dolgozók széles rétegének tájékoztatása céljából.
(Balneológiai könyvtár. 1. szám.)
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első borítón apró javítással. Jó példány. Ritka.
1923-1928 Antropológiai füzetek (Anthropologia Hungarica)
I. évf. 1-3. sz., III. évf. 1-3. sz. Szerk.: Bartucz Lajos. Kiadói papírkötések, szakadozott borítókkal, az egyik borító javított.
Dolgozatok Rigler Gusztáv negyedszázados tanári működésének emlékére. Írták és kiadták tanítványai és tanártársai. (Szerkesztette: Lőte József, Jancsó Miklós, Poór Ferenc.)
Szeged, 1926. Szegedi Uj Nemzedék Lapvállalat Rt. 1 t. (hártyapapírral védett címkép: Rigler Gusztáv mellképe) + [16] + 653 + [3] p. + 12 t. (6 kihajtható táblázat, 2 kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül néhány egészoldalas ábrával, grafikonnal. Három levél a gerincnél ragasztással erősítve. Rigler Gusztáv (1868-1930) orvos, egyetemi tanár, a szegedi Közegészségügytani Intézet vezetője. Kutatási területe fokozatosan kiterjedt a higiéné minden területére. Foglalkozott bakterológiával, szerológiával, járványtannal és fertőtlenítéssel. Vizsgálta a talaj- és vízhigiénét, az alföldi ártézi kutak vizét, a gyógyfürdőket és az ásványvizeket. Nem kerülte el figyelmét az élelmiszer- és élelmezéshigiéné, az iskolahigiéné. Szerteágazó érdeklődésének megfelelően a tisztelgő tanulmányok is szerteágazó témákat ölelnek fel.
Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.