[Folyóirat] Kis Hitterjesztő. Jézus Szent Gyermeksége Művének lapja. Szerkeszti Zimits Mihály. Megjelenik július és augusztus kivételével minden hónap elején. X. évfolyam, 1-10. szám. (1934. szeptember - 1935. június.) [Teljes évfolyam egybekötve.]
Budatétény, 1934-1935. Názáret-Missziósház (,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) 319 + [1] p. + 1 t. (színes kőnyomat, kihajtható).
Lakatos 0.
A X. évfolyam 5. szám elé kötve:
[Folyóirat] Kis Hitterjesztő. Jézus Szent Gyermeksége Művének lapja. Szerkeszti Zimits Mihály. Megjelenik július és augusztus kivételével minden hónap elején. IX. évfolyam, 10. szám. (1934. június.)
Budatétény, 1934. Názáret-Missziósház (,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) [289]-319 + [1] p.
Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal, grafikával gazdagon díszített ifjúsági hitvédelmi folyóirat, mely a morális tanulságokban gazdag folytatásos elbeszéléseken kívül a Názáret Missziósház kelet-ázsiai missziós tevékenységéről is beszámol.
Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó példány. Ritka.
Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. Bp., 1999, Magyar Könyvklub. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. A Franklin-Társulat által 1927-ben kiadott könyv hasonmása.
(Bärenkopf, Ignác): Methodus recte gubernandi parochiam... I-II. kötet.
Methodus recte gubernandi parochiam... II. kötet. (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1803. Jelinek. 1 t. (címképmetszet), 2 lev. 384 l. 3 lev. Hozzákötve: (Fuchs, Xaver Ferenc): Moralis philosophiae christianae de virtutibus, et vitiis tractatus pro omnibus... Posonii, 1805. Landerer. VIII, 208 l. 1 lev. Baerenkopf Ignác (1741-1809) katolikus püspök, jezsuita szerzetes. A jezsuita rend feloszlatása után pozsonyi kanonok, majd a rizanói püspöki címet nyerte el. 1805-ben papnevelő intézet első rektora, majd a pesti egyetemen a teológiai kar igazgatója.
Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, eredeti gerinc-címkével, festett lapszélekkel, sérült gerinccel
Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. A borítót és a könyvdíszeket Jaschik Álmos tervezte. Bp., (1926), Franklin-Társula. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kissé kopott borítóval, néhány nagyon kevés lapon kisebb foltokkal.
Farkas Lajos: Egy nemzeti küzdelem története. Irta Farkas Lajos, Hajdukerület v. főhadnagya, a gör. kath. (görögkatolikus) magyarok nagygyűlésének v. elnöke. Sajtó alá rendezte és tájékoztatóval ellátta György Endre. Bp. 1896, Kilián Frigyes. Első kiadás! Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, felvágatlan példány!.
Johann Nepomuk Stöger: Die Himmelskrone. Das höchste Ziel der christlichen Hoffnung. Regensburg, 1854, Georg Joseph Manz. 3. kiadás. Német nyelven. Vaknyomásos, aranyozott gerincű bőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, foltos lapokkal.
Carl Cleynmann: Gott mein Alles, meine Freude, mein Trost (...). Bécs, 1821, Wallishausser 3. javított és bővített kiadás. Német nyelven. Aranyozott, korabeli bőrkötésben, foltos metszet címképpel hiányos réz kapoccsal, aranyozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel és borítóval, foltos lapokkal, hátsó szennylapon magyar nevű személy német ny. soraival.
Neu bearbeiteter, goldener Maria-Zeller Himmelschlüssel. Ein geistliches Erbauungsbuch (...). Maria-Zell, 1881, Johann Baptist Laufenstein. Korabeli vaknyomásos egészvászon kötésben, réz veretekkel és csattal, borítón réz keretbe foglalt mariazelli emlékképpel, kissé foltos előzéklapon budafoki magyar ny. névbejegyzéssel és német ny. sorokkal, néhány kevés lap kissé foltos.