5 000 HUF
Tutsek Anna (szerk.): Ötven év legszebb ifjúsági elbeszélései 1894-1944. A Magyar Lányok albuma. Budapest, (1943). Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner) Rt. (Hungária Nyomda Rt.) 254 + [2] p. + 24 t. Első kiadás. A Tutsek Anna szerkesztésében napvilágot látott ,,Magyar Lányok" című illusztrált hetilap 1894-1944 között jelent meg, elbeszélésekkel, versekkel, ismeretterjesztő cikkekkel. Az ötvenedik évfolyam közelgő megjelenése alkalmából kötetünk minden évből egy-egy rövid elbeszélést ad közre, a kísérő táblák fotóanyagán pedig jól tanulmányozható a korszak nőképének lassú változása. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, Róna Emy színes rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Nagyon szép példány.