Books: Travelling, Local History

Number of items: 252

19097.

2 600 HUF
6,74
7,43
19098.

1 800 HUF
4,66
5,14
A lőcsei királyi katholikus főgymnasium 1880-1881. tanévi értesítője. Szerk. Halász László igazgató. Belhyna Gyula: Néhány szó Arany Jánosnak "Az elveszett alkotmány" czímű víg eposzáról. Lőcse, 1891, Reiss Józs. T. Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, foltos ás kissé sérült borítón címkével, Ballagi Aladár (1853-1928) történész, nyelvész gyűjteményi pecsétjével. + Az eperjesi királyi katholikus főgymnasium 1890-1891. tanévi értesítője. Közzéteszi: Schlott Gyula igazgató. Belhyna Gyula: Néhány szó Arany Jánosnak "Az elveszett alkotmány" czímű víg eposzáról tanulmányával. Lőcse, 1891, Reiss Józs. T. Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány, sérült gerinccel, foltos és sérült borító elvált a könyvtesttől, címlap széle sérült, címlap és első néhány lap jobb felső sarkában hiányos, utolsó néhány lap és borító hátoldala hiányzik.
19099.

2 200 HUF
5,70
6,29
19100.

2 400 HUF
6,22
6,86
19101.

1 800 HUF
4,66
5,14
19102.

1 600 HUF
4,15
4,57
19103.

1 200 HUF
3,11
3,43
Ferencz Győző: Zalaszentgrót. Szerk. és a fotókat készítette: - -. Zalaszentgrót, 1986, Zalaszentgrót Város Tanácsa VB. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19104.

2 000 HUF
5,18
5,71
Rómer Flóris jegyzőkönyvei. Somogy, Veszprém és Zala megye (1861). Forráskiadványok II. Bp., 1999, Országos Műemlékvédelmi Hivatal. Kiadói papírkötés.
19105.

1 800 HUF
4,66
5,14
Szentimrei Jenő: Harc az állandó színházért Marosvásárhelyen. 1780-1945. Marosvásárhely, 1957, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 2150 példányban.
19106.

2 800 HUF
7,25
8,00
Christmann, Fr.: Australien: Geschichte der Entdeckungsreisen und der Kolonisation. Bilder aus dem Leben in der Wildnis und den Stätten der Kultur der neuesten Welt. Lipcse, 1870, Otto Spamer. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű egészvászonkötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, foltos és kopott borítóval, címlapon régi tulajdonosi bélyegzéssel, foltos lapokkal.
19107.

2 000 HUF
5,18
5,71
Przekroje Geologiczne Przez Polske, 2 kötet: Stanisław Sokołowski: Tatry. + Władysław Pozaryski: Budowa geologiczna Polski. Warszawa, 1958-1959, Wydawnictwa Geologiczne. Lengyel nyelven. Térkép-mellékletekkel. Kiadói tűzött papírkötés.
19108.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF