Közlekedési Múzeum, Budapest. (Katalógus). Szerk.: Kocziánné Dr. Szentpéteri Erzsébet. (Bp., 1990, MTI Nyomda). Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Légát Tibor - Zsigmond Gábor: Közlekedik a székesfőváros. Ferenc József híd - Horthy körtér - Rákosi művek. Bp., 2014, Libri. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
cca 1930-1940 "Have you yet seen Budapest and Hungary?" Angol nyelvű, fekete-fehér képekkel illusztrált idegenforgalmi prospektus. A borító illusztrációját, valamint a kihajtható térképet Jeges Ernő (1898-1956) rajzolta. Bp., Athenaeum-ny., 40 p.+ 1 t. (Budapest kihajtható, grafikus térképe). Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel, a lapokon hajtá...
Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). Különlenyomat a Fővárosi Könyvtár évkönyve VI. kötetéből (1936). A könyv velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelv...
Horváth Jenő: A 250 éves budapesti Királyi Egyetemi Katholikus Gimnázium 1687-1937. Közzéteszi a tanintézet vezetője: Horváth Jenő. - Patonay József: Intézetünk igazgatói, nevesebb tanárai és tanítványai. Budapest, 1937. (Szerző - Sárkány Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + VII + [1] + 300 p. + 4 t. (egy kihajtható). Egyetlen kiadás. A szélesebb helytörténeti keretbe helyezett pedagógiatörténeti munka Bud...
1942 Kalender der Haupt und Residenzstadt Budapest. Bp., (1941), Das Stätische Fremdenverkehrsamt. Csánky Dénes munkáinak színes reprodukcióival illusztrált, német nyelvű asztali naptár. Kissé kopott, foltos borítóval, 27,5x22 cm