3 000 HUF
Bevilacqua Borsody Béla: Német maszlag. I. Othótól Adolf Hitlerig 972-1945. Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás. Bevilacqua Borsody Béla történelmi áttekintése a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként írja meg Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangú vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa. Kiadói egészvászon kötésben, enyhén sérült, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.