4 000 HUF
Kiss Károly: Ahonnan elszállt a lélek... Budapest, 1943. Könyv és Lapkiadó Rt. (Turul Sajtóvállalat) 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Bajor Ágost négy egészoldalas rajzával illusztrált úti benyomások a II. világháború keleti frontjának hátországáról - egy, az első világháborúban a vidéket már bejárt egykori magyar katona kortárs perspektívájából. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Enyhén elszíneződött, aranyozott kiadói félvászon kötésben, védőborító nélkül.