4 000 HUF
9
Ortutay István: József fÅ‘herceg élete. Szeged, 1914. Engel Lajos Nyomda- és Lapvállalata. 220 + [4] p. Egyetlen kiadás. Életrajzi méltatás Habsburg-Lotharingiai József Károly fÅ‘hercegrÅ‘l (1833-1905), a Habsburgok nádori ágából származó katonatisztrÅ‘l, magyarországi gazdálkodóról, a dualizmus számos magyar egyesületének támogatójáról, az alcsúti arborétum kiépÃttetÅ‘jérÅ‘l, a Margit-sziget tulajdonosáról és nem mellékesen a Magyar Királyi Honvédség fÅ‘parancsnokáról, lovassági tábornokról. Az életrajz után válogatás a cÃmszereplÅ‘ körüli anekdotakincsbÅ‘l. A cÃmoldalon, a cÃmoldal verzóján, a belÃv számos oldalán és a felragasztott képeken régi gyűjteményi bélyegzések. Oldalszámozáson belül 17 felragasztott képpel. Aranyozott gerincű, kötéstábláin enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.