5 000 HUF
Századunk névváltoztatásai. Helytartósági és miniszteri engedélylyel megváltoztatott nevek gyűjteménye 1800-1893. Eredeti okmányok alapján összeállította a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság egyik igazgató választmányi tagja. Budapest, 1895. Hornyánszky Viktor (ny.) 253 + [1] p. Első kiadás. Társadalomtörténeti szempontból emlékezetes gyűjteményünk a névmagyarosításban testet öltő 19. századi önkéntes asszimilációnak értékes dokumentuma. A rövid bevezető után a magyarosított családnevek alfabetikus sorrendben sorakoznak. Valamennyi változtatásnál adatolva: az eredeti családnév, a névváltoztatást igénylő lakhelye, számos esetben foglalkozása, gyermekei, valamint minden esetben a névváltoztatás engedélyszáma. A bekötött eredeti első borítón apró javítás, a címoldalon, illetve a belív három levelén kisebb sérülés, verzóján kisebb javítás. XX. század második feléből származó, aranyozott gerincű vászonkötésben, az eredeti első borító egyik változata az első kötéstáblára ragasztva. Jó példány.