4 000 HUF
10,36 EUR, 11,43 USD
Takáts Endre: Gróf Nádasdy László csanádi püspök (1662-1729). Szeged, 1943. (Szeged városi nyomda). 1 t. (címkép) + 144 + [2] p. + 5 t. + 2 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Részlet az életrajzi és korrajzi kötet előszavából: "Alig hiszem, hogy a csanádi püspökök hosszú és fényes sorában volna még egy, akit annyiféleképpen jellemeznének, mint gróf Nádasdy Lászlót. A bécsi udvar tanácsosai rebellis magyarnak tartották, győri kanonoktársai durva, kíméletlen, civakodó magatartása miatt jelentik fel a püspöknek, Keresztély Ágostnak és holdkórosnak nevezik. Dudek János a Religióban egy XVII. századi mintastrébernek látja, Reizner János, Szeged történetírója a város legnagyobb ellenségének mondja, Lady Worthley Montague írásaiban pedig egy udvarias, kellemes, kedélyes öregúr jelenik meg előttünk Nádasdy személyében". Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.